Kırgızistan-Azerbaycan İş Forumu Bişkek'te yapıldı - Son Dakika

Kırgızistan-Azerbaycan İş Forumu Bişkek'te yapıldı

28.01.2022 15:43
Kırgızistan-Azerbaycan İş Forumu Bişkek'te yapıldı

Kırgızistan ile Azerbaycan arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için başkent Bişkek'te iş forumu düzenlendi.

Kırgızistan ile Azerbaycan arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için başkent Bişkek'te iş forumu düzenlendi.

Kırgızistan Yatırım Bakanlığının organizasyonundaki iş forumuna Azerbaycan Ekonomi Bakan Yardımcısı Niyazi Safarov'un başkanlığında bir uzman grubu katıldı.

Yatırım Bakanı Nuradil Bayasov, forumun açılışında yaptığı konuşmada, Azerbaycan ile kapsamlı iş birliklerini çok taraflı yürütmek istediklerini belirtti.

Bayasov, iki ülkenin iş birliği temelinde ortak tarihteki ilişkilerin, kültürün, geleneklerin, dil ve dinin yattığını söyledi.

Safarov da Azerbaycan ile Kırgızistan arasındaki dostluk ilişkilerin ortak tarih, düşünce, din ve dil temelinde kurulduğunu ifade etti.

Kırgızistan ile siyasi ilişkilerinin üst düzeyde olduğunu vurgulayan Safarov, Kırgızistan ile ekonomik ilişkileri geliştirmek istediklerinin altını çizdi.

Kırgızistan'ın Bakü Büyükelçisi Kayrat Osmanaliyev ile Azerbaycan'ın Bişkek Büyükelçisi Latif Gandilov da konuşmalarında karşılıklı yatırım çağrısı yaptı.

Forum, Kırgızistan ile Azerbaycan'ın yatırım ve ihracat imkanlarının yanı sıra Kırgızistan'ın turizm potansiyeli ile ilgili sunumlar yapılmasıyla sona erdi.

YORUMLAR
500
Şarkıcı Doğuş: Eşimin yanında bir hayranımdan ahlaksız teklif aldım Şarkıcı Doğuş: Eşimin yanında bir hayranımdan ahlaksız teklif aldım Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu Vali Masatlı: 'Amasya'mızın sanayi kapasitesi yüzde 103 büyüyecek' Vali Masatlı: 'Amasya'mızın sanayi kapasitesi yüzde 103 büyüyecek'
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırgızistan-Azerbaycan İş Forumu Bişkek'te yapıldı - Son Dakika


Advertisement