Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, Çankaya Köşkü'nde Resmi Törenle Karşılandı - Son Dakika

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, Çankaya Köşkü'nde Resmi Törenle Karşılandı

12.01.2012 13:16
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, Çankaya Köşkü'nde Resmi Törenle Karşılandı

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine dün kaşam saatlerinde Türkiye'ye geldi.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün daveti üzerine dün kaşam saatlerinde Türkiye'ye geldi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atambayev'i Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev'in ilk resmi ziyareti Türkiye'ye oldu. Dün akşam saatlerinde Ankara'ya gelen Atambayev'i, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşıladı. Tören sonrası Gül ve Atambayev'in eşlerinin de katılacağı baş başa görüşme daha sonra heyetler arası görüşme yapıldı. İki ülke arasındaki anlaşmaların imza töreni ve ortak basın açıklamasından sonra, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi, Atambayev ve eşi onuruna resmi akşam yemeği vereceği belirtildi. x

Yeni tesis edilen parlamentosuyla demokrasi yolunda model olarak gördükleri Türkiye'den destek bekleyen Almazbek Atambayev, Abdullah Gül'ün de katıldığı törenle 1 Aralık 2011'de cumhurbaşkanlığı görevini devralmıştı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev, Çankaya Köşkü'nde Resmi Törenle Karşılandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement