Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu - Son Dakika

Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu

23.05.2022 21:23
Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu

Kırgızistan-Özbekistan sınırında 15 metre derinlikte 270 metre uzunluğunda tünel bulundu.

Kırgızistan- Özbekistan sınırında 15 metre derinlikte 270 metre uzunluğunda tünel bulundu.

Kırgızistan-Özbekistan sınırında metrelerce uzunlukta tünel bulundu. Kırgızistan Milli Güvenlik Devlet Komitesi tarafından yapılan açıklamada, bölgesinin Kara Suu ilçesine bağlı Telman köyünde Kırgızistan'dan Özbekistan'a doğru 15 metre derinlikte 270 metre uzunluğunda tünel bulunduğu bildirildi. Açıklamada, "Tünelin derinliğinin 15 metre, girişin 1,8 metre, genişliğinin ise 1,5 metre, uzunluğunun girişten sınır çizgisine kadar 40 metre, girişten çıkışa kadar 270 metre olduğu tespit edildi" denildi.

Açıklamada, bahçesinde tünelin tespit edildiği vatandaşın akıl sağlığı kontrolü yapılması için akıl hastanesine kaldırıldığı ve olay yerinde suç aletlerinin bulunmasıyla ilgili çalışmaların yapıldığı aktarıldı. Açıklamada, tünelin ne amaçla kullanıldığına ilişkin ise bilgi verilmedi.

(Aliia Raimbekova/İHA)

YORUMLAR
500
Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev: 'Eylemlere yabancı güçlerce yıllardır hazırlık yapıldı' Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev: 'Eylemlere yabancı güçlerce yıllardır hazırlık yapıldı' Avrupa 19 Yaş Altı Kadınlar Sutopu Şampiyonası Avrupa 19 Yaş Altı Kadınlar Sutopu Şampiyonası Özbekistan'da Karakalpakistan'daki durumun normale döndüğü belirtildi Özbekistan'da Karakalpakistan'daki durumun normale döndüğü belirtildi
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement