Kırıkhan'da 1. Ciğer Festivali - Son Dakika

Kırıkhan'da 1. Ciğer Festivali

14.05.2017 14:37
Kırıkhan'da 1. Ciğer Festivali, System.String[]

Kırıkhan Kaymakamlığı, belediye ve Kasaplar, Lokantacılar, Kebapçılar Odası Başkanlığının organizasyonuyla "Kırıkhan 1. Ciğer Festivali" düzenlendi.

Kırıkhan Kaymakamlığı, belediye ve Kasaplar, Lokantacılar, Kebapçılar Odası Başkanlığının organizasyonuyla "Kırıkhan 1. Ciğer Festivali" düzenlendi.

Kırıkhan Mesire Alanı'nda "Kırıkhan'a gel ciğerimi ye" sloganıyla gerçekleştirilen festival, Antakya Mehteran Takımı'nın konseriyle başladı. Festivale katılan vatandaşlar ve davetliler, oluşturulan stantlarda pişirilen ciğer kebabının tadına baktı.

Kaymakam Mustafa Erkayıran, yaptığı konuşmada, dünyanın her yerinde farklı yemek kültürü ve anlayışı olduğunu belirtti.

Kırıkhan'nın da payına ciğer kültürünün düştüğünü ifade eden Erkayıran, "Komşu iller ve ilçelerden gelen misafirlerimiz özellikle Kırıkhan'da ciğer yemek istiyorlar. Hatta ciğer yetişmediği için komşu illerden ciğer satın alan esnafımız gelen misafirlerine ciğer ikram ediyor. Dolayısıyla var olan bir şeyin bugün biz ismini koymuş olduk." dedi.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da bugün artık Türkiye'de Kırıkhan dendiği zaman akla ilk olarak ciğer kebabının geldiğini söyledi.

Festivali geleneksel hale getireceklerini aktaran Yavuz, "Damak tadının, sofra kültürünün dünyadaki en güzel örneklerinden bir tanesi olan Hatay'ın güzel incisi olan Kırıkhan'da, ciğer kebabımızın tanıtımıyla ilgili aramızda Türkiye'den ve dünyadan ünlü gurmelerimiz var." diye konuştu.

Etkinlikte ilçedeki 32 şehit annesine Kırıkhan Belediyesi tarafından plaket verildi.

Festivale AK Parti Hatay milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Adem Yeşildal, Orhan Karasaray, Mehmet Öntürk, CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Kırıkhan'da 1. Ciğer Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sosyal medyada, 21'inci yüzyılın 21'inci yılı için binlerce paylaşım yapıldı Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Evlat nöbetindeki ailelere zafer işareti yapan HDP'li vekil hakkında soruşturma başlatıldı Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Eşinin ölüm haberini alan kadın, kalp krizi geçirip hayatını kaybetti Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu