Kırıkhan'da Binlerce Kişi, Askere Destek İçin Yürüdü - Son Dakika

Kırıkhan'da Binlerce Kişi, Askere Destek İçin Yürüdü

11.02.2018 16:08
Kırıkhan'da Binlerce Kişi, Askere Destek İçin Yürüdü, System.String[]

HATAY'ın Kırıkhan ilçesinde binlerce kişi, Suriye'nin Afrin kentinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek olmak amacıyla düzenlenen yürüyüştü, mehter takımı eşliğinde yürüdü.

HATAY'ın Kırıkhan ilçesinde binlerce kişi, Suriye'nin Afrin kentinde sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek olmak amacıyla düzenlenen yürüyüştü, mehter takımı eşliğinde yürüdü.

Kırıkhan Kaymakamlığı ile Kırıkhan Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen yürüyüş, Demokrasi Meydanı'nda başladı. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan binlerce vatandaş, Bursa Ertuğrulgazi Mehter Takımı eşliğinde yürüdü. Kanatlı Caddesi boyunca devam eden yürüyüşe Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Kaymakam Mustafa Erkayıran ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da katıldı. Protokol üyeleri kol kola girip yürüyerek birlik mesajları verdi. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ve 'Reis bizi Afrin'e götür' sloganları atarak güzergah boyunca yürüyen vatandaşlar, ellerinde harekatın sembolü olan zeytin dalı taşıdı. Kanatlı Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki işyerleri ve ev sahipleri de Türk bayrakları asarak yürüyüşe destek verdi.

Yürüyüşün son bulduğu Cumhuriyet Meydanı'nda kalabalığa seslenen Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, "Biz yaklaşık 40 senedir malum terör örgütünün sıkıntılarıyla karşı karşıyayız. Geçmişte üstü örtülü olarak onu destekleyen ağa babaları, bugün onların direkt yanında yer alıyor. Onlara silah ve eğitim desteği, psikolojik destek veriyor. Fakat bu millet 5 bin yıldır dünya coğrafyasında. Allah'a lafla değil, kan vererek ibadet ediyor" dedi.

Elindeki kılıcı göstererek konuşan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise, "Biz yediden yetmişe askeriz. Bizim için Afrin 2 günlük bir süreç, ama oradaki olay, dünyaya ders verecek nitelikte. Dünyada biz demokrasinin ve insan haklarının sembolüyüz diyenlere ders verecek nitelikte bir operasyon yapıyoruz. Sivillere zarar vermemek için Mehmetçik göğsünü siper ediyor. Tüm Türkiye'nin gönlü rahat olsun. Mehmetçik elinden gelenin ötesini yapıyor. Tüm Hatay, evlatlarınıza dua ediyor. Aslanlar gibi Türk ordusunun arkasındalar" diye konuştu.

Kalabalık, yürüyüşün ardından olaysız şekilde dağıldı.

- Kırıkhan

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kırıkhan'da Binlerce Kişi, Askere Destek İçin Yürüdü - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Antalya'daki balık ölümleriyle ilgili 10 işletme kapatılıp 2 milyon 598 bin lira ceza uygulandı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, kendisine saldıran bir kişiyi teşhis etti DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Son Dakika: ABD'de Kongre binası, güvenlik tehdidi nedeniyle giriş ve çıkışlara kapatıldı Korkutan araştırma! Kovid-19'u atlatanların üçte biri ilk 5 ayda tekrar hastaneye kaldırıldı