Kırıkkale Belediye Başkanı Korkmaz Açıklaması - Son Dakika

Kırıkkale Belediye Başkanı Korkmaz Açıklaması

26.11.2012 16:40
Kırıkkale Belediye Başkanı Korkmaz Açıklaması, System.String[]

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, gecekondu bölgesinin kentsel dönüşüm projesi çalışmaları kapsamında ve yapılan yatırımlarla kentin önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz, gecekondu bölgesinin kentsel dönüşüm projesi çalışmaları kapsamında ve yapılan yatırımlarla kentin önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi.

Belediye Başkanı Korkmaz, yaptığı açıklamada, Kırıkkale- Kayseri karayolu üzerinde bulunan Devebağırtan mevki olarak adlandırılan gecekondu bölgesinde yürütülen kentsel dönüşüm projesi kapsamında modern, çağdaş ve yaşanılabilir alanların hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Kırıkkale Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Devebağırtan mevkinde başlayan gecekondu dönüşümünde yeni bir noktaya gelindiğini ifade eden Başkan Korkmaz, şunları söyledi:

"Proje alanında bulunan derenin ıslahı 3,5 milyon liraya ihale edilerek bir kaç ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. 120 dekarlık rekreasyon alanında, çocuk parkları, spor ve yürüyüş alanları, okul, cami, ticaret merkezleri ve ışıklandırılmasıyla yeni bir cazibe merkezi oluşturacağız. Şu anda 340 dairenin bitirme aşaması içinde olması ile birlikte Aralık ayında satışa sunulacak. İlave olarak 1000'e yakın yeni yapılacak konutlarla bölge büyük bir değişime uğramış olacak ve Kırıkkale'de yeni bir kent doğacak. Böylece, gecekondu bölgesi kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ve yapılan ilave yatırımlarla kentin önemli cazibe merkezi haline gelecek."

Yayıncı: Emrah Yaşar - KIRIKKALE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırıkkale Belediye Başkanı Korkmaz Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Juventus, deplasmanda Dinamo Kiev'i 2-0 yendi Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Çek kaleci Petr Cech, bir yıl sonra Chelsea ile futbola döndü Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan çevirdi! Bölge her an kontrol altına alınabilir Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı