Kırıkkale'de 20 Belediyeye 499 Bin Lira Hibe Ödenek - Son Dakika

Kırıkkale'de 20 Belediyeye 499 Bin Lira Hibe Ödenek

07.08.2012 12:24
Kırıkkale'de 20 Belediyeye 499 Bin Lira Hibe Ödenek, System.String[]

Nüfusu 10 binin altındaki belediyelere sosyal alanlar için bütçeden "Denkleştirme Ödeneği" adıyla verilen hibe paralar belediyelerin hesaplarına yatırıldı.

Nüfusu 10 binin altındaki belediyelere sosyal alanlar için bütçeden "Denkleştirme Ödeneği" adıyla verilen hibe paralar belediyelerin hesaplarına yatırıldı.

Mahalli İdarelere Hizmet Derneği (MİHDER) Genel Başkanı Mehmet Dönmez, 5779 Sayılı İl Özel İdarelerine ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi Gelirlerinden Pay Verilmesi Hakkında Kanun çerçevesinde nüfusu 10 binin altındaki belediyelere 'Denkleştirme Ödeneği' adı altında verilen hibe paraların belediyelerin hesaplarına aktarıldığını söyledi. Dönmez, Kırıkkale belediyelerine hibe olarak yatırılan paraların hayırlı işlerde harcanmasını temenni ederek, tüm belediye başkanlarına başarılar diledi.

Kırıkkale'nin ilçe ve belde belediyelerinin aldığı hibe paralar şu şekilde: Bahşılı ilçesi 94 bin, Karakeçili, Balışeyh, Delice, Çelebi, Sulakyurt ilçeleri ile Büyükyağlı, Çerikli, Konur, Köprüköy, Güzelyurt, Hamzalı, Büyükafşar, Kulaksız, Koçubaba, Karaahmetli, Hasandede, Hacılar, Kılıçlar ve Irmak beldeleri 21 bin 360 lira.

Kırıkkale'de 20 Belediyeye 499 Bin Lira Hibe Ödenek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'de 20 Belediyeye 499 Bin Lira Hibe Ödenek - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'da ilk golünü atan Kerem Aktürkoğlu: Rüya gibi bir gün Son Dakika: Galatasaray evinde Hatayspor'u 3-0'la geçti JASAT ekipleri, korkunç cinayeti sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek çözdü Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Ermenistan muhalefeti görevi bırakması için Paşinyan'a 3 gün süre tanıdı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü