Kırıkkale'de, 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu Başladı - Son Dakika

Kırıkkale'de, 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu Başladı

07.10.2015 12:20
Kırıkkale'de, 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu Başladı, System.String[]

Kırıkkale Üniversitesi'nde (KÜ), 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Kırıkkale Üniversitesi'nde (KÜ), 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu'nun açılışı gerçekleştirildi.

Mavi Salon'da düzenlenen sempozyumda konuşan Türkiye Felsefeciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet İnam, felsefenin dünya ve Türkiye için şu günlerde ne kadar gerekli olduğunun daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Türkiye'de felsefenin küçümsenmeyecek bir yerde olduğunu ifade eden İnam, "Bu sempozyumda 3 gün boyunca konuşmacılar, ölümü sorgulayarak ve tartışarak hayatın anlamı üzerine önemle düşünce ve görüşler sunacaklardır" dedi.

KÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız da "Ölüm yok olma değil, bir varlıktan başka varlığa devrilmedir. Ölümün var olduğunu sıklıkla hatırlamamız gerektiğini ifade etmemiz gerekiyor. Bunu inancımız da dinimiz de böyle istiyor. Bunun için hayatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Üç gün sürecek sempozyumda Prof. Dr. Erol Göka, katılımcılara "Yaşarken Ölmek" konulu sunum yaptı.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırıkkale'de, 4. Ilgaz Felsefe Günleri Sempozyumu Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Leeds United'dan müthiş zafer! 10 kişi, Manchester City'i devirdiler Leeds United'dan müthiş zafer! 10 kişi, Manchester City'i devirdiler Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı Yerli İHA, AKINCI PT-3 orta irtifa testini başarıyla tamamladı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı İstanbul'da sırası gelen 250 bin kişinin aşı yaptırmadığı ortaya çıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Göztepeli Jahovic, ligin formda ekibi Hatay'ı evinde tek başına yıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı 'Bildiri' soruşturmasında gözaltına alınan emekli amirallerin ilk ifadesi ortaya çıktı Üç elektrik dağıtım şirketi ortak karar aldı! Ramazan'da 7 kentte planlı kesinti yapılmayacak Üç elektrik dağıtım şirketi ortak karar aldı! Ramazan'da 7 kentte planlı kesinti yapılmayacak