Kırıkkale'de Delege Seçiminde Gerginlik - Son Dakika

Kırıkkale'de Delege Seçiminde Gerginlik

8 yıl önce

Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş), Kırıkkale delege seçimlerinde gerginlik yaşandı.

Kırıkkale'de Delege Seçiminde Gerginlik, System.String[]

Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası (Koop-İş), Kırıkkale delege seçimlerinde gerginlik yaşandı.


Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube binası içerisindeki konferans salonunda düzenlenen seçimlerde delegelerin haksız şekilde belirlendiğini iddia eden bir grup, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mesut Yıldırım'a tepki göstererek, Kırıkkale'de yapılacak olan delege seçiminin iptal edilmesini istediler.


Başkan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı üyelerinin delege seçimini yaptıklarını belirterek, genel kurula esas olmak üzere, 17 delegenin seçileceğini, 21 kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi.


Yaşanan gerginliğin, Tarım Kredi Kooperatiflerinde müdür olan bir kişinin salonda bulunması nedeniyle yaşandığını ifade eden Yıldırım, delege seçimlerinde usulsüz bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.


Türkiye Kooperatif, Ticaret ve Büro İşçileri Sendikası üyeleri ise delege seçiminden haberlerinin olmadığını belirterek, delege seçimlerinin iptal edilmesi için çalışma başlattıklarını kaydettiler.


Bazı sendika üyeleri ise, hazırlanan delege listelerini yırtarak, tepki gösterdiler.


Yayıncı: Emrah Yaşar - KIRIKKALE

Haber Yayın Tarihi: 24.12.2012 09:23 Kaynak: AASon Dakika

Nakşibendi şeyhinin ailesi, arazi anlaşmazlığı nedeniyle cinayetin işlendiğini söyledi
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri