Son Dakika Haberleri: Kırıkkale'de Öğrencilere 3 Bin Fidan Tohumu Dağıtıldı

Kırıkkale'de Öğrencilere 3 Bin Fidan Tohumu Dağıtıldı

7 yıl önce

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) işbirliği ile "Tohumdan Fidana" kampanyası kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerine tohum dağıtımı yapıldı.

Kırıkkale'de Öğrencilere 3 Bin Fidan Tohumu Dağıtıldı, System.String[]
Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) ile Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) işbirliği ile "Tohumdan Fidana" kampanyası kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerine tohum dağıtımı yapıldı.

ÇEKÜD Kırıkkale Temsilcisi Atilla Dulkadir, ÇEKÜD'ün Türkiye geneli başlatmış olduğu tohumdan fidana kampanyası kapsamında Kırıkkale Namık Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerine 3 bin tohum dağıtıldığını belirtti.

Tohum dağıtımına ÇEKÜD temsilcisinin yanı sıra AKÇED Başkanı Mustafa Arı ve dernek yönetiminde olan diğer görevliler katıldı.

Okulun bahçesine stant açan ÇEKÜD temsilcileri, özel paketler içinde hazırlanmış olan Sedir Çamı, meşe palamudu ve kara çam tohumlarını öğrencilere dağıttı. Tohumların dağıtımı yapıldıktan sonra her öğrencinin tohumlarla birlikte verilen özel çimleme torbaların ne şekilde kullanılması ve tohumun yetiştirilmesiyle ilgili diğer detaylar hakkında bilgiler aktarıldı.

ÇEKÜD çalışmaları hakkında bilgi veren Dulkadir, "Derneğimizin Türkiye geneli başlatmış olduğu 'Tohumdan Fidana' kampanyamızı Kırıkkale'de de uyguladık. Bu etkinlikteki amacımız, minik öğrencilere doğa sevgisini ve yeşili korumayı aşılamaktır. Dağıtmış olduğumuz tohumları öğrenciler, bir yıl bakacak, bir sonra aynı öğrencilerimizle birlikte ormanlık arazilere gidilerek kendi fidanlarını dikecekler ve bu sayede doğaya bir fidan daha hediye etmiş olacağız" diye konuştu

- KIRIKKALE"11 Kasım'da Kıyamet Kopacak" Deyip İstifa Eden Öğretmenden Yeni Kehanet! Sanayi ve Teknoloji Bakanı'ndan TÜBİTAK Açıklaması: FETÖ İle İrtibatlı Bin 289 Kişinin İşine Son Verildi

ABD Enerji Bakanı'ndan Türk Akımı Projesi Hakkında Küstah Çıkış!