Kırıkkale'deki Patlamada Şehit Düşen İşçi Toprağa Verildi - Son Dakika

Kırıkkale'deki Patlamada Şehit Düşen İşçi Toprağa Verildi

04.01.2012 15:03
Kırıkkale'deki Patlamada Şehit Düşen İşçi Toprağa Verildi, System.String[]

Kırıkkale'deki TSK mühimmat ayırma ve ayıklama tesisinde meydana gelen patlamada şehit düşen 4 işçiden Salih Erkeç (43), Atatepe Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Kırıkkale'deki TSK mühimmat ayırma ve ayıklama tesisinde meydana gelen patlamada şehit düşen 4 işçiden Salih Erkeç (43), Atatepe Camii'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Törende şehit işçi Erkeç'in yakınları gözyaşları sel olup aktı.

Türk Silahlı Kuvvetler envanterinde bulunan kullanım dışı mühimmatların ayırma ve ayıklama maksadı ile Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde kurulan 4 katlı tesiste meydana gelen patlamada enkaz altında kalarak hayatlarını kaybeden 4 işçiden biri olan Şehit Salih Erkeç için bugün Yenimahalle Atatepe Camii'nde askeri tören düzenlendi. Törene Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Kırıkkale Milletvekilleri Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can, Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner,

Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrül Kavlak, Harbiş Genel Başkanı Bayram Bozal, ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, bazı sendika ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve askeri erkan katıldı. Törene katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, aile yakınlarına taziyede bulunarak başsağlığı dilediler.

Törene katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genel Kurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı da çelenk göndererek başsağlığı diledi. Törende Şehit Salih Erkeç'in annesi, babası, eşi, çocukları ve yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak ağıtlar yaktı.

Cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Bekir Gerek, tören öncesinde bir konuşma yaparak Salih Erkeç'in şehit mertebesine yükseldiğini söyleyerek törene katılanlardan helallik istedi. Namazın ardından Şehit Erkeç'in cenazesi askerilerin omzunda top arabasına kadar taşındı. Şehit Salih Erkeç kortej eşliğinde son yolculuğuna ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında uğurlandı.

Erkeç'in cenazesi Yenimahalle Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Öte yandan, DNA çalışmaları süren diğer şehitler Adnan Dağdeviren, Sezai Çalışkan ve Samet Aygar'ın kimliklerinin belirlenmesinin ardından belirlenecek tarihte cenaze törenlerinin yapılacağı bildirildi. - KIRIKKALE

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'deki Patlamada Şehit Düşen İşçi Toprağa Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor