Kısıtlamalar peş peşe geliyor! Kırıkkale'de site ve apartmanların ortak kullanım alanları yasaklandı - Son Dakika

Kısıtlamalar peş peşe geliyor! Kırıkkale'de site ve apartmanların ortak kullanım alanları yasaklandı

16.10.2020 14:03

Kırıkkale'de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında denetimlere katılan Vali Yunus Sezer, apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarının yasaklandığını belirterek, salgın bitene kadar da vatandaşların aile, eş-dost ziyaretleri yapmaması gerektiğini söyledi.

Kırıkkale'de, Vali Yunus Sezer ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yunus Sezer, 24 saat esasına göre denetimlerin devam edeceğini belirterek, özellikle sitelerin ve apartmanların ortak kullanım alanlarını yasakladıklarını söyledi.

"TEDBİRLER 24 SAAT DENETLENECEK"

Salgının kontrol altına alınana kadar vatandaşların aile ve eş-dost ziyaretlerini, özellikle il dışına geliş gidişlerini zaruri haller dışında durdurmaları gerektiğini ifade eden Sezer, şunları kaydetti: "Bizi mutlu eden konu hem maske konusunda hem mesafe konusunda hem de hijyen konusunda vatandaşlarımızla büyük bir algının oluşmasıdır. Salgında da az da olsa bir kontrol sağladık ama bizim için yeterli değil. Bir vatandaşımızın bile vakasının pozitif çıkması bir vatandaşımızı bile kaybetmeyi göze alamayız. Dolayısıyla 24 saat esasa dayalı tedbirlerimiz devam edecek"

"SİTE VE APARTMANLARIN ORTAK KULLANIM ALANLARINI YASAKLADIK"

İl Pandemi Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda tedbirlerin alındığını anlatan Sezer, "Bu kontrollerimizde şunu tespit ettik; Özellikle salgının kapalı alanlarda yoğun olduğu aynı zamanda aile içi ziyaretler, sitelerin apartmanları ve ortak kullanım alanlarında bu salgını yoğun bir şekilde devam ettiği ve salgının arttığı görüldü. Bu konuda da malumlarınız tedbirler aldık. Özellikle sitelerimizin ve apartmanların ortak kullanım alanlarını yasakladık. Bu konuda da vatandaşlarımızın dikkatli olmaları hususunda uyarılarda bulunuyoruz. Çocuklarımız oyun oynarken bulaş riskini evlerine kadar götürebiliyorlar. Özellikle bizim risk gurubu dediğimiz yaşlılarımız hastalarımız var. Onlar doğrudan etkilenebiliyorlar. Bu konuda da tespitlerimiz var" dedi.

"KURALLARA UYULDUĞU TAKTİRDE SALGINDAN KISA SÜREDE KURTULACAĞIZ"

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ise "En fazla yoğun olduğumuz yerlerde daha fazla dikkat etmeliyiz. İnsanların yoğun olduğu yerlerde kurallara uyulup uyulmadığı görmek için denetim yapıyoruz. Burada da yeni bir açılışı yapılan kafeye geldik. Eksiksiz bir şekilde tedbirlerini almış durumdalar. Vatandaşlarımız özellikle kurallara uydukları takdirde bu salgından kısa sürede kurtulacağımıza inanıyoruz" ifadesini kullandı.

EMET'TE MİSAFİRLİĞE GİTMEK YASAKLANDI

Öte yandan dün Kütahya'nın Emet ilçesinde koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında; ev ziyaretleri, misafirlik, günler, gezekler (sazlı-sözlü toplanma), akraba ziyaretleri, mevlit, doğum günü partileri gibi insanların toplu olarak bir araya gelmelerini sağlayan faaliyetler 14 Ekim 2020 tarihinden itibaren 15 gün süreyle yasaklanmıştı.

Kısıtlamalar peş peşe geliyor! Kırıkkale'de site ve apartmanların ortak kullanım alanları yasaklandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kısıtlamalar peş peşe geliyor! Kırıkkale'de site ve apartmanların ortak kullanım alanları yasaklandı - Son Dakika

YORUMLAR (4)
  • Dursun Yorulmaz: Kırıkkalede salgın bitmez. Kurallara uymamayı gelenek haline getiren Kırıkkaleli Lee salgındad da yine en başta gidiyor. Adam maske takmıyor, maskenin tak diyorsun sana ne diyor. Ortalık maske takmayan, kurallara uymayan insanlarla doku. Emniyet bunlara hiç birşey yapmıyor. Maske takmaya Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'a talih kuşu kondu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret