Kırıkkaleli Dağcılardan Karadağ'a "Gönül Köprüsü" Tırmanışı - Son Dakika

Kırıkkaleli Dağcılardan Karadağ'a "Gönül Köprüsü" Tırmanışı

03.01.2012 11:20
Kırıkkaleli Dağcılardan Karadağ'a

Kırıkkale ile Karaman arasında gönül köprüsü kurmak ve iller arasındaki ilişkileri geliştirmeye katkı sağlamak amacıyla Kırıkkale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'ne üye 28 dağcı, Karaman'daki Karadağ'a tırmanış yaptı.

Kırıkkale ile Karaman arasında gönül köprüsü kurmak ve iller arasındaki ilişkileri geliştirmeye katkı sağlamak amacıyla Kırıkkale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü'ne üye 28 dağcı, Karaman'daki Karadağ'a tırmanış yaptı. Tırmanışa Karaman Valisi Süleyman Kahraman'da katıldı.

Kırıkkaleli dağcılara tırmanış öncesi Madenşehri ve Ekinözü köylerinde bulunan tarihi ve turistik yerler gezdirildi.

Vali Kahraman, burada yaptığı konuşmada, bugün hem spor yaptıklarını hem de bir dostluğa şahit olduklarını belirtti.

Kırıkkale'den gelen sporcularla yapılan bu yürüyüşün Karaman-Kırıkkale arasındaki dostluğun pekişmesine de vesile olacağını ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:

"Birliğin, kardeşliğin, dostluğun her geçen gün daha çok önem kazandığı bir zamanda böylesi bir organizasyonun oldukça önemli ve anlamlı olduğu aşikardır. Olaya sadece Karaman'ı tanıtmak, Karaman'ın turistik yerlerini gezmek olarak bakmamak gerekiyor. Çünkü asıl olan insanların birbirlerini tanıması, gönüllerin birbirini tanımasıdır. Karaman 'gelin tanış olalım' diyen Hz. Yunus'un şehridir. Bu çağrıya dostane bir cevap vererek ilimize gelen kardeşlerimizi biz hoş karşıladık, inşallah sizler de ilimizi hoş bulmuşsunuzdur. Ben bu yürüyüşün zirvesinin birlik ve kardeşlik olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum."

Kırıkkale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü heyeti adına konuşan Metin Atun ise Karaman'ın tarihi, kültürü ve doğası ile çok faklı bir konuma sahip olduğunu dile getirerek, bu etkinlikte kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Dağcılar daha sonra Karadağ'a tırmanış gerçekleştirdi.

- KARAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırıkkaleli Dağcılardan Karadağ'a 'Gönül Köprüsü' Tırmanışı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Sivasspor, deplasmanda Villarreal'e 5-3 mağlup oldu Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar