Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da - Son Dakika

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da

13.12.2014 14:41
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da, System.String[]

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Türkiye'nin, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadığını söyledi.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, " Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı. Kanaatimizce katılsaydı daha iyi olurdu" dedi.

Çiftlikköy ilçesinde, Kaymakam Cengiz Karabulut ve Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'ı makamlarında ziyaret eden Kırımoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırım halkının durumunun çok kötü olduğunu ve topraklarının işgal edildiğini söyledi.

Kırım'da savaş ihtimali bulunduğunu anlatan Kırımoğlu, şöyle konuştu:

"Rus askerleri orada çok toplanıyor. Rusya, Kırım Yarımadası'na karayoluyla bağlantı yapmaya çalışıyor. Şimdi orada büyük bir tehlike var. Batı ülkeleri tarafından yapılan yaptırımların ve Rusya'ya baskıların etkisi olacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye, Rusya tarafından Kırım'a yapılan bu işgali de orada geçirilen sahte referandumu tanımadı. Ukrayna'nın kendi bütünlüğü taraftarı olduğunu söyledi. Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı. Kanaatimizce katılsaydı daha iyi olurdu. Türkiye'nin siyaseti tabii kendi çıkarlarına göre. Umut ediyoruz Türkiye, ileride bu yaptırımları yapar."

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Şubesince düzenlenen panele de katılan Kırımoğlu, Kırım'ın durumu ve Rusya'nın bölgedeki tehditlerine ilişkin bilgi verdi.

Daha sonra Kırımoğlu, adının verildiği parkı gezdi. - Yalova

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında İstanbul'da kar yağışı gece boyunca devam etti! Kentin bazı yerlerinde kartpostallık görüntüler ortaya çıktı Kadıköy'de bir market alev alev yandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Efsane futbolcu Ronaldinho, müstehcen görüntülerin olduğu klipte oynadı Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti