Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da - Son Dakika

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da

13.12.2014 16:50

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da- Kırımoğlu: "Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı.

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da- Kırımoğlu: " Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı. Kanaatimizce katılsaydı daha iyi olurdu" Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, "Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı. Kanaatimizce katılsaydı daha iyi olurdu" dedi. Çiftlikköy ilçesinde, Kaymakam Cengiz Karabulut ve Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar'ı makamlarında ziyaret eden Kırımoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırım halkının durumunun çok kötü olduğunu ve topraklarının işgal edildiğini söyledi.Kırım'da savaş ihtimali bulunduğunu anlatan Kırımoğlu, şöyle konuştu: "Rus askerleri orada çok toplanıyor. Rusya, Kırım Yarımadası'na karayoluyla bağlantı yapmaya çalışıyor. Şimdi orada büyük bir tehlike var. Batı ülkeleri tarafından yapılan yaptırımların ve Rusya'ya baskıların etkisi olacağını düşünüyorum. Ayrıca Türkiye, Rusya tarafından Kırım'a yapılan bu işgali de orada geçirilen sahte referandumu tanımadı. Ukrayna'nın kendi bütünlüğü taraftarı olduğunu söyledi. Türkiye, Batı ülkeleri tarafından Rusya'ya yönelik yaptırımlara katılmadı. Kanaatimizce katılsaydı daha iyi olurdu. Türkiye'nin siyaseti tabii kendi çıkarlarına göre. Umut ediyoruz Türkiye, ileride bu yaptırımları yapar."Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yalova Şubesince düzenlenen panele de katılan Kırımoğlu, Kırım'ın durumu ve Rusya'nın bölgedeki tehditlerine ilişkin bilgi verdi.Daha sonra Kırımoğlu, adının verildiği parkı gezdi. ..

Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da
Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı Kırımoğlu, Yalova'da - Son Dakika


Son Dakika

Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Gaziantep FK'dan olaylı şekilde ayrılan Sumudica, Çaykur Rizespor ile anlaştı Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü Survivor'da korku dolu anlar! Talihsiz bir kaza geçiren Duygu, hastaneye kaldırıldı Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Konyaspor maçında ayağı kırılan Abdülkadir Ömür, 6 ay forma giyemeyecek Mafya liderinin mezarı başında esrarengiz cinayet Son Dakika: Mersin'de kamyon ve otomobil çarpıştı: 5 ölü, 2 yaralı