Son Dakika Haberleri: Kırkağaç Tren Garında Restorasyon Başladı

Kırkağaç Tren Garında Restorasyon Başladı

6 gün önce

Kırkağaç tren garında restorasyon başladıMANİSA - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde bulunan tren garında TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmalarına başlandı.

Kırkağaç tren garında restorasyon başladı

MANİSA - Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde bulunan tren garında TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon çalışmalarına başlandı.
Büyük bir bölümü atıl vaziyete bulunan Kırkağaç Tren Garı'nda restorasyon çalışmalarına başlanıldı. TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen restorasyon çalışmalarının 8 ay sürmesi bekleniyor. 1890 tarihli tren garı tamamen restore edilerek aslına uygun modern bir görünüme kavuşmuş olacak. Çalışmalar hakkında bilgi veren Şantiye Şefi İbrahim Sönmez,"Restore çalışmalarına başladık. Yaklaşık 8 aylık bir süre de bitirmeyi planlıyoruz. Mevcut yapı görüldüğü gibi harabe durumda. Tabi iş bittikten sonra eski yapısına kavuşacak ve Kırkağaç'a yakışır bir hale gelecek" dedi.
Restorasyon çalışmalarının ve çevre düzenlemesinin ardından tren garının tarihi binası çay bahçeleri ve kafeteryalar ile nostaljik bir görünüme kavuşturulması bekleniyor.Almanya'ya Gidecek 50 Bin Türk İşçi İçin Kayıtlar Başladı 80'lerin Ünlü Şarkıcısı Hakan Aslan, Cinsiyet Değiştirdi

Cemal Kaşıkçı'nın Cansız Bedeninin Nerede Olduğuna Dair Suudi Arabistan'dan İki Farklı Açıklama Geldi