Kırkağaçlı Mısır Üreticilerinden Suç Duyurusu - Son Dakika

Kırkağaçlı Mısır Üreticilerinden Suç Duyurusu

04.01.2012 12:28
Kırkağaçlı Mısır Üreticilerinden Suç Duyurusu, System.String[]

Kırkağaç ilçesinde, mısır üretimi yapan bazı çiftçiler, hasat döneminde ürünlerini sattıkları tacirinden paralarını alamadıkları ve dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kırkağaç ilçesinde, mısır üretimi yapan bazı çiftçiler, hasat döneminde ürünlerini sattıkları tacirinden paralarını alamadıkları ve dolandırıldıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

İlçeye mısır hasat döneminde gelen kendisini Sakarya ilinde faaliyet gösteren bir firmanın temsilcisi olarak tanıtan kişiye ürünlerini teslim ettiklerini ve paralarını alamadıklarını iddia eden bir grup çiftçi, Kırkağaç Adliyesi'ne gelerek dolandırıldıkları iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunarak, bu kişi ve firma hakkında şikayetçi oldu.

Kaymakam Ali Sırmalı'yı da makamında ziyaret eden çiftçiler, mağduriyetlerinin giderilmesi için yardım istedi.

Çiftçiler adına açıklama yapan Hasan Olçum, 180 dekar büyüklüğündeki arazisinden bu yıl 237 ton mısır hasat ettiğini ve 140 bin lira ederindeki ürününü Sakarya'daki bir firma adına geldiğini söyleyen kişiye 40 bin lira peşinatla teslim ettiğini söyledi. Geriye kalan parasını, geçen aylara rağmen alamadığını ve firmaya hiçbir şekilde ulaşamadığını savunan Olçum, hasat ertesi ödemesi olan banka kredileri nedeniyle çok zor durumda kaldığını ifade etti.

Tüm çiftçilerin benzer durumda olduğunu ve borçlarını ödeyebilmek için traktörlerini, arazilerini satmak zorunda kaldıklarını dile getiren Olçum, kendilerini dolandıran kişinin bir an önce bulunarak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

- MANİSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırkağaçlı Mısır Üreticilerinden Suç Duyurusu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı