Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü - Son Dakika

Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü

14.03.2016 16:38
Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü, System.String[]

SODEM Belediyeler Buluşması ve Yerel Yönetim Ödül Töreni'nde, Kırklareli Belediyesi "Down Sendromluları İstihdam Projesi" ile ödül aldı.

İzmir Seferihisar'da düzenlenen ve 122 belediyenin katıldığı, İyi proje ve uygulamaların duyurulması, paylaşılması, başkanlar arasındaki ilişki ve iletişimin güçlendirilmesi, proje ve bilgi alışverişi gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen belediyeler buluşmasına ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da katıldı.

Sosyal projeler, çevre, kentsel gelişim, tarım, sağlık, çocuk, sanat, kültür, turizm, eğitim, bilgi işlem olmak üzere 14 ayrı dalda düzenlenen yarışmada Kırklareli Belediyesi'de "Down Sendromluları İstihdam Projesi" ile ödüle layık görüldü.

Toplantıya katılan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ödülünü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yaptığı açıklamada '' Projemiz ile birlikte kentimizde yaşayan down sendromlu vatandaşlarımızı bir işletme kurarak istihdam edeceğiz, hem onlara hayatlarında mutlu olacakları alan kazandıracağız hem de diğer vatandaşlarımızın onlarla kaynaşmasını sağlayacağız'' ifadelerini kullandı.

JÜRİDE TANINMIŞ İSİMLER YER ALDI…

Projelerin değerlendirme jürisinde ise şu isimler vardı: Seyit Torun Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Veli Ağbaba , Prof Dr. Murat Barkan, Prof Dr. Koray Çalışkan, Selami Öztürk, Faruk Göksu, Korel Göymen, Fikret Toksöz, Pınar Türenç, Şafak Pavey, İbrahim Betil, Prof Dr. Mehmet Rıfkı Aktekin, Özgür Özel, Prof Dr. İlber Ortaylı, Murat Katoğlu, Sunay Akın, Cem Seymen, Melda Onur, Bekir Coşkun, Ercan Karakaş ve Abbas Güçlü Seçici kurul olarak görev yaptı.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kırklareli Belediyesi İzmir'den Ödülle Döndü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Demiryolları "Çin'e giden ilk ihracat treni yolundan döndü" iddialarına yanıt verdi: Gümrükleme için Halkalı'ya geldi Her hareketiyle gündeme bomba gibi düşen Şevval Şahin, bikinili pozlarıyla yine çok konuşulacak Çağatay Ulusoy, ekranlara dönüyor! İşte yeni dizisi Hamdi Alkan'ın eşi Selen Görgüzel, takipçisinin yorumuna verdiği yanıtla herkesi şoke etti Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek! Hafta ortasından itibaren kar geliyor Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz