Kırklareli'de "Kakava Bebeği" Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika

Kırklareli'de "Kakava Bebeği" Yarışması Sonuçlandı

05.01.2012 19:00
Kırklareli'de

Kırklareli Belediyesi, 2012 yılının Mayıs ayında yapılacak olan 22.Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Şenlikleri kapsamında Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri arasında düzenlediği, "Kakava Bebeği" yarışması sonuçlandı.

Kırklareli Belediyesi, 2012 yılının Mayıs ayında yapılacak olan 22. Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Şenlikleri kapsamında Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri arasında düzenlediği, "Kakava Bebeği" yarışması sonuçlandı.

Yarışmada "Zarife" adlı bez bebekle Yeliz Soykan birinci, "Ramize" adlı bebeğiyle Yaprak Sil ikinci ve Gözde Sesler ise "Narin" adlı bebeğiyle üçüncülüğü elde etti.

Kırklareli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, makamında düzenlenen törende, bir kentin değerleriyle kentleşebileceğini söyledi.

Yöresel değerlerin ve kıyafetler baz alınarak öğrencilerin bez bebekler ürettiklerini belirten Başkur, "Bu yıl ilk defa böyle bir yarışma organize ettik. Öğrencilerimizin yaptığı bez bebekler, ilimize gelen misafirlerimize verilecek. Bu yıl yarışmayı sadece bir okulda yaptık. Önümüzdeki yıl bu yarışmayı tüm okullarda yapacağız. Bu yarışmanın her yıl yapılmasını düşünüyoruz. Kırklareli Belediyesi olarak bu tür değerlere önem veriyoruz. Kentimizin değerlerini yaratma, kültürel anlamda da yoğun bir süreç içerisindeyiz" dedi.

Başkur, dereceye giren öğrencilere çeyrek cumhuriyet altını armağan etti.

- KIRKLARELİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırklareli'de 'Kakava Bebeği' Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Eski sevgilisi tarafından özel fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılan genç kız isyan etti: Hayatımı bitirdi Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi En lezzetli isot yarışmasında jüri olan Mahmut Tuncer zor anlar yaşadı Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı