Kırklareli'nde tarihi yapılar restore ediliyor - Son Dakika

Kırklareli'nde tarihi yapılar restore ediliyor

05.03.2020 15:00
Kırklareli'nde tarihi yapılar restore ediliyor, System.String[]

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, kentin ilk yerleşim yeri olan Yayla Mahallesi'ndeki eski hizmet binası restorasyon çalışmalarını inceledi.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, kentin ilk yerleşim yeri olan Yayla Mahallesi'ndeki eski hizmet binası restorasyon çalışmalarını inceledi.

Rölöve, restore ve restitüsyon çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Bilgin, kentin tarihi ve kültürel yapılarının yoğunlukta olduğu Yayla Mahallesi'ndeki bir çok tarihi yapının restore edildiğini söyledi.

Son yıllarda önemli ölçüde yapılan restore çalışmaları ile birçok tarihi binanın turizme kazandırıldığını belirten Bilgin, Kültür ve Sanat Evi (Türk Ocağı Binası), Vali Faik Üstün İlkokulu, Defterdar Evi, Atatürk Evi, Ali Rıza Efendi Kültür Evi, Dodoğlu Konağı gibi bir çok tarihi binalara bir yenisini daha ekleneceğini ifade etti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Yayla Mahallesi'nin daha da canlanacağını aktaran Bilgin, çalışmaların kısa sürede tamamlanması temennisinde bulundu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırklareli'nde tarihi yapılar restore ediliyor - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Cinsel saldırıdan tutuklanan eski CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı'nın 24,5 yıl hapsi istendi Kılıçdaroğlu, "Takip ediliyorum" diyerek Çakıcı'yı işaret etti: Bu bizi korkutmaz, CHP'de on binlerce Kılıçdaroğlu var Son Dakika! Türkiye'den Çin'e gidecek ilk ihracat treni bugün İstanbul'dan yola çıkıyor Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun kameralara yansıdı Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim CHP'li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için suç duyurusunda bulunacak Nesrin Cavadzade, oyuncu sevgilisi Gökhan Alkan'ın evdeki yarı çıplak halini paylaştı Araç sahipleri dikkat! 81 ilde sistem değişiyor, egzoz denetimi trafikte otomatik tespit edilecek