Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in Adı Kaynarca'da Bir Caddeye Verildi - Son Dakika

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in Adı Kaynarca'da Bir Caddeye Verildi

05.01.2012 11:40
Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in Adı Kaynarca'da Bir Caddeye Verildi, System.String[]

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in adı, Kaynarca'da bir caddeye verildi.

Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in adı, Kaynarca'da bir caddeye verildi.

Kaynarca Belediye Meclisi toplantısında yapılan görüşmenin ardından ilçe merkezindeki Sakarya Caddesi'nin adı Seyfettin Selim Caddesi olarak değiştirildi.

Kaynarca Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, iş adamı Selim'in ilçede yeni kurulan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'nun inşaat işlerini üstlendiği ve bu nedenle caddeye isminin verildiği belirtildi.

Her yıl Edirne'de düzenlenen tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde 4 yıldır üst üste ağalık ihalesini kazanan altın kemer sahibi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in adı, katkılarından dolayı ilçede bir ilköğretim okulu ve meslek yüksek okuluna da verilmişti.

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'in Adı Kaynarca'da Bir Caddeye Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi