Son Dakika Haberleri: Kırkpınar Sevdalıları Geceyi Selimiye Cami Avlusunda Geçirdi

Kırkpınar Sevdalıları Geceyi Selimiye Cami Avlusunda Geçirdi

8 ay önce

Kırkpınar sevdalıları geceyi Selimiye Cami avlusunda geçirdiEDİRNE - 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye gelen güreş severler, geceyi Selimiye Cami'nin avlusunda ve etrafında bulunan yeşil alanda geçiriyor.

Kırkpınar sevdalıları geceyi Selimiye Cami avlusunda geçirdi

EDİRNE - 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye gelen güreş severler, geceyi Selimiye Cami'nin avlusunda ve etrafında bulunan yeşil alanda geçiriyor.
Bu yıl 657'incisi gerçekleştirilen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin izlemek için Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen güreş severler, kimi maddi imkansızlıklar kimisi de Selimiye sevdası yüzünden geceyi camii avlusunda geçiriyor.
Güreş sevdalıları, yağlı güreşlerin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'ndaki güreşleri yerinde izlemek için her yıl Türkiye'nin farklı illerinden Edirne'nin yolunu tutuyor. Ekonomik imkanların yetersizliği ve konaklama tesislerinde yer kalmaması nedeniyle geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalıyor. Birçok güreş sever, açık havada konaklamak için Selimiye Cami'nin etrafını tercih ediyor. Selimiye Cami avlusunu ve çevresinin dolduran çok sayıda güreş tutkunu geceyi kurdukları çadırlarda ya da battaniye üstünde geçiriyor.Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

ABD Başkan Yardımcısı Pence'den Erdoğan'a Gizli Telefon: S-400 Almayın