Son Dakika Haberleri: Kirli İttifak Başlamadan Bitti! Esad İle PYD Anlaşamadı

Kirli İttifak Başlamadan Bitti! Esad İle PYD Anlaşamadı

8 ay önce

Terör örgütü PYD'nin üç yıldır "Görüşmeyiz" dediği Esad rejimine bağlı askeri birliklerin Afrin'e konuşlanması için Esad'la 3 saatlik bir görüşme yaptığı ve anlaşamadığı ortaya çıktı.

Günlerdir konuşulan PYD-Esad işbirliği başlamadan bitti. Kirli pazarlık için Esad'a bağlı güçler ile PYD'nin 3 saatli bir görüşme yaptığı ve kirli pazarlığı başlamadan bittiği ortaya çıktı.

3 SAAT GÖRÜŞTÜLER

Habertürk'ten Çetiner Çetin'in verdiği bilgiye göre geride bıraktığımız cuma günü rejim ile 14'üncü görüşmesini gerçekleştiren terör örgütü PYD'nin, son 3 yıldan buyana "kesinlikle görüşmeyiz" dediği Esat rejimine bağlı askeri birliklerin Afrin'e konuşlanması için 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

MASA BAŞINDA KALDILAR

Bölgedeki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre önemli kamu binalarının da içinde yer aldığı 52 noktayı PYD'den isteyen rejime önce "evet" yanıtını veren terör örgütü, akşam saatlerinde masa başında verdiği sözlerin tersine sadece 12 noktayı verebileceğini ilettiği bunun üzerine anlaşmanın iptal edildiği ve rejimin sert tepki gösterdiği ifade edildi.

DÜN SABAH ÇÖKMÜŞ

Terör örgütü PYD'nin rejim ile yapılan görüşmeler sonrasında dün sabah saatlerinde Mümbiç'te gerçekleştirdiği toplantı sonrası verilen sözlerden vazgeçtiği belirtiliyor.
Cudi Dağı, 21 Yıllık Çalışma Sonucu Tünellerle Aşıldı Kadıköy, Dünyanın En Havalı 50 Semti Listesine Girdi

Konya'da Oluşan 30 Metre Derinliğinde 20 metre Çapındaki Obruk Vatandaşları Tedirgin Etti