Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi - Son Dakika

Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi

19.01.2012 16:29
Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi, System.String[]

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkanları ve yöneticileri, Konya Şeker'in Türk tarımına kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını gezdi.

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkanları ve yöneticileri, Konya Şeker'in Türk tarımına kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını gezdi.

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı ve Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Üst Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut'un davetlisi olarak Konya'ya gelen ve aralarında Bursa, Kayseri, Diyarbakır, Aksaray, Manisa, Sakarya, Sivas, Malatya, Amasya Suluova ile Çanakkale Kırmızı Et Üreticileri Birliği ve Türkiye Süt Üreticileri Birliği başkan ve yöneticilerinin de bulunduğu kalabalık bir heyet, Konya Şeker'in ülkemize kazandırdığı tarımsal sanayi yatırımlarını ziyaret ettiler. Konya Şeker'in ülke hayvancılığına yönelik yatırımlarını yerinde görmek üzere Konya'ya gelen heyet, Dünyanın en büyük et ve süt tesisi olarak inşa edilen ve ülke hayvancılığına ciddi anlamda katkı verecek olan Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi'ni inşaat alanını gezdiler. Bir yıl gibi kısa sürede bitirilmesi planlanan ve bu yılın ortalarına doğru hizmet vermeye başlayacak olan tesisleri gezen heyet, bu tesisler sayesinde ülke hayvancılığının yeniden ayağa kalkacağını, et ve süt üreticilerinin bu tesislerle birlikte kalkınacağını belirterek, "Pankobirlik Genel Başkanı sayın Recep Konuk beyin önderliğinde gerçekleştirilen bu yatırımlar sayesinde et ve süt ithal eden ülkemiz, en kısa zamanda et ve süt ihraç eden ülke konumuna gelecektir. Bu yatırımları gördükten sonra hayvancılık noktasında lider ülke olacağımıza olan inancımız arttı" dediler.

Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi'nden sonra Şeker Süt Çiftliği, Taşağıl Angus Çiftliği, Yem Tesisleri, Çumra Şeker Kampüsü içerisinde bulunan diğer tesisler ve seraları gezen Türkiye Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Birliği heyeti, Konya'nın tarımsal sanayi yatırımları konusunda çok şanslı bir kent olduğunu ifade ederek şunları söylediler: "Konya Şeker'i sadece televizyonlarda çıkan haberlerden tanıyoruz. Buraya gelmeden önce böyle devasa tesislerin hem de tarım dışı arazilere yapılan yatırımları göreceğimizi tahmin bile etmiyorduk. Ancak, geldik gördük ki, Konya Şeker ve onun çok çalışkan yöneticisi sayın Recep Konuk bey gerçekten Türk tarımı ve hayvancılığı için ciddi yatırımlar yapmışlar. Kendilerine ülkemize kazandırdıkları yatırımlar için çok teşekkür ediyoruz. Dileriz, bu yatırımlarla birlikte ülkemizin ve ülke tarımının önü açılır, üreticilerin ufku gelişir ve tarımsal ürünler konusunda dün kendi kendine yeten bir ülke iken, bugün ithal eden bir ülke konumundan kurtuluruz.

Bu tesislerde ülke hayvancılığının besi ve süt üreticilerinin sorunlarının tespit edildiğini ve en kısa zamanda da bu sorunların çözülebileceğini gördük. Türk insanı çalışkan ve beceriklidir. Konya'da biz bunun örneklerinin en güzellerini gördük. Bu tesisleri ülkemize kazandıran başta Pankobirlik Genel Başkanımız sayın Recep Konuk bey olmak üzere, tesislerin yapımında emeği bulunan herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz." - KONYA

Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi
Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kırmızı Et ve Süt Üreticileri Konya Şeker'in Yatırımlarını Gezdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Grip aşısı kısıtlı sayıda Türkiye'ye geldi! Öncelik verilecek grup puanlama sistemiyle belirlenecek Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Yasaklı saatlerde alkol satana 320 bin liraya kadar ceza kesilecek Deniz Akkaya ve Sevda Türküsev, görücü usulü evlilik konusunda canlı yayında birbirine girdi Meteoroloji 4 bölgeyi uyardı! Sağanak yağış geliyor Masumlar Apartmanı'nın 6. bölüm final sahnesi izleyicileri ekrana kilitledi Nijerya'da silahlı kişilerin bastığı iki cezaevinden 2 bine yakın mahkum kaçtı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti