Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor - Son Dakika

Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor

15.09.2019 17:17
Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor, System.String[]

Ağır kış şartlarından dolayı bozulan ve zaman içerisinde yıpranan yolları yenileyerek vatandaşları konforlu ulaşıma kavuşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu yaz Demirci'de 76 kilometre 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Ağır kış şartlarından dolayı bozulan ve zaman içerisinde yıpranan yolları yenileyerek vatandaşları konforlu ulaşıma kavuşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu yaz Demirci'de 76 kilometre 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Hava şartları nedeniyle asfalt sezonun erken bittiği ilçede, ekipler Söğütcük Mahallesi'nde yürütülen yol bakım çalışmasını tamamlamak için de yoğun bir mesai harcıyor.

İl genelinde gerçekleştirdiği yol yapım ve bakım çalışmalarıyla trafikte güvenliği ve konforu sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu asfalt sezonunda Demirci'de 76 kilometre asfalt çalışması gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal ve Demirci Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Gökhan Aslan ile birlikte, ilçede çalışma yapılan yollarda incelemede bulundu.

"76 kilometre asfalt yapıldı"

Söğütcük Mahallesi'ne bağlantıyı sağlayan yolda yapılan çalışmayı da inceleyen Öztozlu, "Uzun süredir mahalle sakinlerimiz bu yolun yenilenmesini talep ediyormuş. Bildiğiniz üzere Ankara'da alınan kredi onayının ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'ün talimatlarıyla bizler de hızla yol yapım çalışmalarına başladık. Ekiplerimizin özverili çalışmasıyla kısa sürede Demirci'de 76 kilometre yol yapım çalışması gerçekleştirdik. Bu anlamda Söğütcük Mahalle sakinlerimizin de, önemli bir sorununu çözüme kavuşturduk" dedi.

"Yollarımız bakımsız ve kötü görünümdeydi"

Söğütcük Mahallesi'nde yürütülen çalışmaları Mahalle Muhtarı Mustafa Çiftçi de yakından takip ediyor. Mahallesine bağlantıyı sağlayan 11 kilometrelik yolda yapılan çalışma için Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile memnuniyetini paylaşan Mahalle Muhtarı Mustafa Çiftçi, "Yollarımız bakımsız ve kötü görünümdeydi. Yıllardır bu çalışmanın özlemini duyuyorduk. Allah razı olsun. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün bizlere bu hizmeti yaptı" dedi.

Hanpaşa-Kömürcü yolu da yeniledi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesine bağlı Kömürcü ve Hanpaşa arasında bağlantıyı sağlayan yolda 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Daha önce kötü bir görünümde olan yol, yapılan çalışmanın ardından daha güvenli bir hale geldi. Yapılan çalışma nedeniyle memnuniyetini paylaşan mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti. - MANİSA

Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor
Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor
Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kırsal mahallelerin yol bakım çalışmaları devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı Erdoğan Bayraktar'dan çok konuşulacak Muharrem İnce paylaşımı! Yeni kurulacak partiye mi katılıyor? 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti Son Dakika: Türkiye'de 23 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 144 kişi vefat etti, 5 bin 856 yeni vaka tespit edildi Güneşli havaları unutun! Kar geri geliyor, hafta boyunca sürecek Alman uzmandan FETÖ'nün "karanlık yapısı" konusunda uyarı: İlluminati tarikatından daha tehlikeli Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen 53 milyon TL'lik reklam teklifini reddetti Ankara oyun havası oynayan Aleyna Tilki'nin performansı takipçileri tarafından beğenilmedi