Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı - Son Dakika

Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

19.10.2020 17:33
Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı, System.String[]

Kırşehir'de bağımlılıkla mücadele konusunda hazırlanan eylem planı değerlendirildi.

Kırşehir'de bağımlılıkla mücadele konusunda hazırlanan eylem planı değerlendirildi.

Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Vali Akın, toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde bağımlılıkla mücadele çalışmalarının hazırlanan eylem planı çerçevesinde kararlılıkla devam ettiğini ifade etti.

Bağımlılıkla mücadele konusunda yürütülen çalışmaların temel amacının bağımlılık yapan her türlü maddeye erişiminin engellenmesi, bu maddelerin arz ve talebinin ortadan kaldırılması ve bağımlıların topluma yeniden kazandırılması olduğunu vurgulayan Akın, şöyle devam etti:

"Uyuşturucu madde, tütün ve alkol bağımlılığı gençlerimizi en fazla tehdit eden bağımlılık türleri iken, özellikle teknoloji bağımlılığı da son zamanlarda çocuklarımızın sağlığını tehdit eden bir unsur haline gelmiştir. Bu konuda toplumsal duyarlılığın arttırılması önem taşımaktadır. Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulumuzun belirlediği esaslar çerçevesinde ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları, kolluk güçleri, Yeşilay gibi sivil toplum örgütleri ve diğer paydaşlarla iş birliği içerisinde yapılacak mücadele bu konudaki başarı oranımızı artıracaktır. Ayrıca, ilimizde bağımlılıkla mücadelede önemli katkılar sağlayacağına inandığımız Yeşilay Danışma Merkezi faaliyetlerini de bu toplantıda değerlendireceğiz."

İl Jandarma Komutanı Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, daire müdürleri, ilgili kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantıda, ilgi kurumların temsilcileri bağımlılıkla mücadelede yürütülen çalışmalarla ilgili sunum yaparak bilgi verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırşehir Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Merkez Bankası'nın faiz kararına Davutoğlu'ndan dikkat çeken yorum: Akıl dışı politikaların sonucudur Araç sahiplerine müjde! Motorine 2 kuruş indirim geldi Kılıçdaroğlu ve Çakıcı arasındaki atışmaya Babacan da dahil oldu Ermenistan'da ortalık karıştı! Paşinyan karşıtı protestocular yolları kapattı Papa'nın hesabından Brezilyalı modelin bikinili fotoğrafı beğenilmişti! Vatikan "olamaz" diyerek Instagram'dan açıklama istedi Milli Piyango yılbaşı biletleri satışa çıktı! Büyük ikramiye 100 milyon TL Erdoğan'ın "Yatırımcımızı ezdirmeyeceğiz" sözlerine rağmen Merkez Bankası faizi 4,75 puan yükseltti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar düşüşe geçti