Kırşehir Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı - Son Dakika

Kırşehir Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı

12.01.2012 12:00
Kırşehir Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı, System.String[]

Kırşehir Belediyesi ile kısa adı BEM-BİR-SEN olan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Kırşehir Belediyesi ile kısa adı BEM-BİR-SEN olan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası arasında Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Kırşehir Belediyesi üye memurlarının ekonomik şartlarının iyileştirilmesine yönelik sözleşme imzalama törenine, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı, BEM-BİR-SEN Kırşehir Belediyesi Temsilcisi Cengiz Maral ve BEM-BİR-SEN Kırşehir İl Başkanı Menderes Doğan katıldı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 3 yıldır yürüttüğümüz Belediye Başkanlığı görevimiz boyunca personellerimizin motivasyonunu arttırmak için hizmet içi eğitimlere önem verdik. Niyetimiz memurlar arasındaki sosyal dengeyi sağlamaktır. Ama bu dengeyi gözetirken de adaletli davranmaya, sosyal adaleti gözetmeye de çalışıyoruz. Memur arkadaşlarımızdan tek isteğimiz görevlerini layıkıyla yerine getirip, aldıkları ücretin hakkını versinler. Çalışma hayatını düzenleyen anayasa hükümleri ve devletin temel niteliklerinden olan sosyal devlet ilkesi çerçevesinde, mali gücümüzün elverdiği ölçüde, çalışan memur personelimizin bilgi ve becerisini geliştirmek, çalışanlarımızın sosyal ve kültürel düzeylerini yükseltmek, geleceğe güvenle bakmasını temin etmek, böylelikle ekonomik ve sosyal barışı sağlamak, çalışma performansını artırarak demokratik ve katılımcı çalışma düzenini oluşturmayı düşünerek böyle bir sözleşme imzaladık" dedi.

Sosyal Denge Sözleşmesi imza töreninde konuşan BEM-BİR-SEN Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı ise Kırşehir Belediyesi'nin Türkiye genelinde Sosyal Denge Sözleşmesi imzalayan ilk belediyelerden birisi olduğunu dile getirirken, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'ye de personellerine verdiği değer ve önemden dolayı teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

- KIRŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir Belediyesi'nde Sosyal Denge Sözleşmesi İmzaladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Marcus Thuram, kendisini tanımayan güvenlik görevlisine Google'dan fotoğraflarını gösterdi Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor Bakan Koca'nın ismini vererek uyardığı kentimizden yasak haberi geldi TSK, yerli ve milli silahları ilk kez kullandı! Yapılan atışlar, Azerbaycanlı kardeşlerimize ithaf edildi Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı