Kırşehir Belediyesi'nden Park Yasağı - Son Dakika

Kırşehir Belediyesi'nden Park Yasağı

13.01.2012 11:20
Kırşehir Belediyesi'nden Park Yasağı, System.String[]

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Belediye Encümeninde alınan kararla ana caddelere araç park etme yasağının uygulamaya konduğunu söyledi.

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Belediye Encümeninde alınan kararla ana caddelere araç park etme yasağının uygulamaya konduğunu söyledi.

Uygulamaya konulan park yasağı hakkında bilgiler veren Tan, şehiriçi trafiğin ana probleminin, ikinci sıra park uygulamaları olduğunu, vatandaşların, esnafların, hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarının ve belediyenin bu uygulamadan sıkıntı yaşadığını ve büyük rahatsızlık duyulduğunu ifade etti.

Belediyenin birkaç yıldır yürüttüğü çalışmalar neticesinde uygulamaya konan karar ile Ankara Caddesi, Terme Caddesi ve Lise Caddesi'nde durmak ve duraklamanın serbest, park etmenin yasak olduğunu belirten Tan, "Bu uygulama 08.00-18.00 saatleri arasında uygulanacak. Biz bu uygulama ile araçlara 15 dakikaya kadar, durmak ve duraklamak serbestliği vereceğiz ve bu tamamen esnafımızın, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmek için aldığımız bir uygulama kararıdır" dedi.

Ankara Caddesi, Terme Caddesi ve Lise Caddesi'nde şu anda 425 adet aracın park yaptığını vurgulayan Tan, şunları kaydetti:

"Bizim şu anda yapımı bitmiş ve hizmete hazır olan pazar yeri otoparkımızda ve diğer otoparklar da dahil olmak üzere 819 araç kapasiteli kapalı park yerimiz var. Şu anda kullanılmayan bu otoparklarda 449 araçlık boş bir kapasite var. Caddelerde park yapan 425 araç var. Dolayısıyla araç parkı konusunda da bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Park yasağı uygulaması noktasında biz Kırşehir Belediyesi olarak gerekli bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Uzun süredir de hazırlığımız vardı. İl Trafik Komisyonumuzda görüş birliğine vardık ve biz Kırşehir Belediyesi olarak bu yasağı uygulayacağız. Bu yasağın denetimini de emniyet ekipleri yapacak."

- KIRŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir Belediyesi'nden Park Yasağı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak