Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı - Son Dakika

Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı

13.10.2020 14:07
Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı, System.String[]

Kırşehir'de yaşayan 50 yaş üstü Afganistan, Irak, Suriye ve İran uyruklu sığınmacılar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirildi.

Kırşehir'de yaşayan 50 yaş üstü Afganistan, Irak, Suriye ve İran uyruklu sığınmacılar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında bilgilendirildi.

Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Erasmus+ tarafından desteklenen proje kapsamında 50 yaş üstü sığınmacı aileler için Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde Kovid-19 salgınıyla ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Proje ortağı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Hilal Seki Öz, salgınla mücadelede yapılan çalışmalar ve Kovid-19'dan korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Programın sonunda Afgan, İran, Irak ve Suriyeli sığınmacılardan oluşan katılımcılara Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Arapça ve Farsça olarak bastırılan Kovid-19 bilgilendirme kitapçığı, dezenfektan ve maske dağıtıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırşehir'de 50 yaş üstü sığınmacılara Kovid-19 bilgilendirmesi yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aytemiz Alanyaspor, gösterdiği performansla Süper Lig'i kasıp kavuruyor Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı 481 liradan işlem görüyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Son Dakika! Hatay'da, 23 yıldır aranan PKK'nın sözde Amanoslar sorumlusu terörist Hüseyin Acar öldürüldü Paşinyan "Karabağ olmazsa biteriz, silahlanın" çağrısı yapmıştı! Azerbaycan, Karabağ'ın kalbine giden kenti kuşattı Yüz yüze eğitim, çocuklarda vaka sayısını artırdı mı? Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan yanıt geldi Futbola geri dönen Survivor Aycan rahatsızlandığını sosyal medya hesabından duyurdu