Kırşehir'de "Değerler Eğitimi" Çalıştayı - Son Dakika

Kırşehir'de "Değerler Eğitimi" Çalıştayı

12.01.2012 13:40
Kırşehir'de

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde "Değerler Eğitimi"konulu İçanadolu Bölgesi Ar-Ge Eğitim Çalıştayı düzenlendi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde "Değerler Eğitimi"konulu İçanadolu Bölgesi Ar-Ge Eğitim Çalıştayı düzenlendi.

Temur Termal Otel'de iki gün sürecek çalıştaya, Vali Mehmet Ufuk Erden, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rüştü Yeşilli, Yrd. Doç. Dr. Davut Aydın ve Ankara, Konya, Eskişehir, Niğde, Sivas, Kayseri, Yozgat, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Nevşehir, Çankırı, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlükleri Strateji Geliştirme Şubeleri ve Ar-Ge ekibinden sorumlu öğretmenler katıldı.

Çalıştayın amacının illerde ortaya çıkan "Değerler Eğitimi" çalışmalarının iyi örneklerinin paylaşılması, ortaya çıkan iyi örneklerin model oluşturmasının sağlanarak yaygınlaştırılması, eğitimde iyi örnek teşkil edecek bu tarz çalışmaların kalıcılığının sağlanması, İçanadolu Bölgesi'ndeki okullarda öğrenciler tarafından uygulamaya konulan bilgi beceri ve yeteneklerini ortaya çıkaran, okul yönetimine katkı sağlayan kültürel ve sosyal yakınlaşmayı sağlayan örnek uygulamaları tanıma ve bu uygulamaların eğitim çevreleri tarafından paylaşılmasını sağlayarak, bölge okullarında yönetim sosyal kültürel ve bilimsel alanlarda özgün, farklı düşünceler ortaya koyabilen öz güveni gelişmiş bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak öğrenci başarılarını artırmaya yönelik olarak düzenlendiği belirtildi.

Vali Erden, burada yaptığı konuşmada, insan olma sevdasının, insan olmanın özelliklerini taşımanın başlangıcının aile olduğunu ifade etti.

Önce anne babalarının eğitimi ve dünyaya gelen çocukların okul dönemine gelinceye kadar anne ve babaları tarafından çok iyi bir şekilde yetiştirilmesi önemli olduğunu vurgulayan Erden, "Çocuk okulla buluştuğu andan itibaren de bizim eğitimcilerimizin ama okul öncesi ve sonrası devam eden heyecanı eğitimci arkadaşlarımızın duymasını istiyorum. Ben insanı çok önemsiyorum, insan varsa her şeyiniz var. İnsanınız yoksa hiç bir şeyiniz yok" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Yeşilli ise akademik anlamda başarının yanı sıra, duyusal eğitim diyebileceğimiz insanın değer dünyası ile ilgili de belirli bir başarının elde edilmesinin amaçlanmasının bu yapılan çalıştayla anlamlı olacağının altını çizdi.

Yeşilli, yaptığı sunumda değer eğitim ve bu kavramlar arasında ki ilişkileri, içerik itibariyle değer hangi özelliklere vasıflara sahip olacağını o değerleri bireylere yeni yetişen nesle aktarma noktasında nelere dikkat etmek gerektiğini, bu anlamda Dünya'da ve Türkiye'de yapılan çalışmaları belirleyip nasıl çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

İki gün sürecek çalıştay, diğer illerden katılan eğitimcilerin sunumlarıyla devam edecek.

- KIRŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir'de 'Değerler Eğitimi' Çalıştayı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'deki orman yangınları yedinci günde sürüyor! İşte il il son durum 18:49 Türkiye'deki orman yangınları yedinci günde sürüyor! İşte il il son durum Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi 18:11 Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi Ghezzal'ı Beşiktaş'a çağıran Rosier, bu paylaşımını ışık hızıyla kaldırdı 17:48 Ghezzal'ı Beşiktaş'a çağıran Rosier, bu paylaşımını ışık hızıyla kaldırdı
Biri 14 diğeri 20 yaşında! Dolaşmak için evden çıkan kız kardeşler sırra kadem bastı 17:38 Biri 14 diğeri 20 yaşında! Dolaşmak için evden çıkan kız kardeşler sırra kadem bastı Manavgat'taki yangında hasar görerek yıkılmasına karar verilen evler işaretlenmeye başladı 17:02 Manavgat'taki yangında hasar görerek yıkılmasına karar verilen evler işaretlenmeye başladı Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım 15:56 Orman görevlileriyle tartışarak gözaltına alınan Yusuf Güney'den ilk açıklama: 10 kişi sopalarla saldırdı, savunmak için silahımı aldım
3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu 15:30 3 gündür kayıp olan Pınar erkek arkadaşının yanında bulundu Orman yangınları çam balı üretiminin 40 yılını tehlikeye attı 13:47 Orman yangınları çam balı üretiminin 40 yılını tehlikeye attı
Advertisement