Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika

Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi

03.01.2012 13:00
Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi, System.String[]

Kırşehir Emniyet Müdürü Metin Aşık, yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek 2011 yılını değerlendirdi.

Kırşehir Emniyet Müdürü Metin Aşık, yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek 2011 yılını değerlendirdi.

Polis Evi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Aşık, Kırşehir'de geçen yıl asayiş olaylarında yüzde 3'lük bir azalma olduğunu, 2010'da 156 olan kaçakçılık olayının ise 2011'de 170'e çıktığına dikkati çekti.

Güvenlik olay sayısının 20'den 7'ye indiğini belirten Aşık, kişilere karşı olay sayısında yüzde 7'lik düşüş olduğunu, topluma karşı olan olay sayısında ise azalma olduğunu söyledi.

Tehdit ve şantaj olaylarında da yüzde yüzde 33'lük artış olduğunu dile getiren Aşık, hırsızlık olaylarında yüzde 4, gasp olaylarında yüzde 9, evden hırsızlık olaylarında da yüzde 38'lik azalma olduğunu vurguladı.

Fuhuş olaylarında yüzde 68'lik artış yaşandığını ifade eden Aşık, görev yaptığı bir yıl içerisinde halkın ve esnafın sorunlarını tespit etmek için 31 huzur toplantısı yaptığını ve olumlu sonuçlar aldığını ifade etti.

Aşık, 2011 yılında 137 kayıp çocuk ihbarı yapıldığını ve bu çocuklardan 136'sının bulunarak ailelerine teslim edildiğini, bir çocuğun bulunması için de çalışmaların yoğun şekilde devam ettiğini belirtti.

Kırşehir'deki 54 eğitim kurumunda okuyan çocukların huzur ve mutluluğu için 84 okul polisi ile 5 motorize ekibi ve 12 şube müdürünün görevlendirildiğini ve bu ekibin okul civarında çocukları rahatsız ettiklerini belirledikleri 187 kişiyi yakalayarak haklarında adli işlem yaptıklarını anlatan Aşık, amaçlarının Kırşehir'de eğitimin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yapılmasına katkı sunmak olduğunu söyledi.

Trafik kazalarına da değinen Emniyet Müdürü Aşık, 2010 yılında trafik kazalarında 9 kişinin hayatını kaybettiğini, 362 kişinin yaralandığını, aldıkları önlemler ve yaptıkları denetimler sonucu ölen kişi sayının 2011 yılında 6'ya, yaralı sayısının da 354'e düştüğünü kaydetti.

Aşık, MOBESE sayısını da yaptıkları çalışmalar sonucu 34'e çıkardıklarını, bunlardan 4'ünün plaka tanımı sistemi olduğunu, 16'sının sabit, 14'ünün de hareketli kameralardan oluştuğunu bildirdi.

"155 Polis İmdat" telefonuna 2011 yılında en fazla şikayetin evden hırsızlık olayı olarak başvurulduğunu belirten Aşık, vatandaşlardan 155 Polis İmdat telefonunu en ufak bir olayda kullanmalarını istedi.

- KIRŞEHİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kırşehir Emniyet Müdürü Aşık, 2011 Yılını Değerlendirdi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement