Son Dakika Haberleri: Kişisel Gelişim Uzmanı Sekman, Gazianteplilerle Buluştu

Kişisel Gelişim Uzmanı Sekman, Gazianteplilerle Buluştu

2 ay önce

45 farklı şehirde, 100 binden fazla insana başarı seminerleri veren Mümin Sekman, "Her Şey Seninle Başlar" başlıklı toplantıda Gazianteplilerle bir araya geldi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Sekman, Gazianteplilerle Buluştu, System.String[]
45 farklı şehirde, 100 binden fazla insana başarı seminerleri veren Mümin Sekman, "Her Şey Seninle Başlar" başlıklı toplantıda Gazianteplilerle bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehitkamil Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, okul hayatında ve hayat okulunda başarı için önerilerde bulunan Mümin Sekman, kitapları için yaptığı araştırmalardan çıkardığı tespitleri, aktif ve eğlenceli bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Görseller ve videolarla desteklenen sunum, katılımcılardan büyük beğeni topladı.

"Başarının iç ve dış engelleri", "Azimli insanların ortak özellikleri", "Kazanmanın ve kaybetmenin psikolojisi", "Kariyer hayatında en sık yapılan hatalar", "Moral ve oto-motivasyon yönetimi", "İç disiplinin gücü", "Özgüven yönetimi", "Sürdürülebilir başarı", "Tutku kaybı ve atalet duygusu", "Başarı merkezli yaşamak" gibi konulara değinen Sekman, "Nerelerde yanlış yapıyoruz? Kapasitemizi neden kullanmıyoruz? Neden elimizden gelenin en iyisini yapmıyoruz?" konuları üzerinde durdu.

Sekman, başarı motivasyonunu yüksek tutmak için yapılması gerekenlerden bahsederek, şöyle konuştu:

"Başarmak içinde olan kapasiteyi dış dünyada gerçekleştirmektir. Hepimiz bir şeyler başarma isteğiyle doğarız ama çoğumuz bunu zamanla unuturuz. Başarısız olmamız kaçınılmazdır. Büyük başarıların içinde başarısızlıklar vardır. Yaşadığınız başarısızlıklardan genelleme yapmayın. Kendinizi doğru yargılayın. Amacınızın gereğine göre yapmak istediğiniz ve yapmanız gerekenler arasında iç disiplin ve irade gücünüzle doğru tercih yapmak gerekiyor."

Programın sonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken, Mümin Sekman'a günün anısına hediye verdi.Oy İstemeye Gelen 18 Yaşındaki Muhtar Adayını Gören Mahalleli Şaşıp Kalıyor Son Dakika! Polis Memuru Tarafından Vurulan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Şehit Oldu

Son Dakika! TBMM Başkanı Yıldırım Şehit Emniyet Müdürü ile İlgili Bilinmeyen Detayı Açıkladı