Kışlaya İsmi Verilen Şehidin Annesi: Kötü Haberle Acımızı Tekrar Yaşadık - Son Dakika

Kışlaya İsmi Verilen Şehidin Annesi: Kötü Haberle Acımızı Tekrar Yaşadık

08.09.2012 17:20
Kışlaya İsmi Verilen Şehidin Annesi: Kötü Haberle Acımızı Tekrar Yaşadık, System.String[]

Afyonkarahisar'da çarşamba günü patlamanın meydana geldiği askeri mühimmat deposuna 19 yıl önce ismi verilen Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç'ın ailesi, 25 askerin şehit düştüğü olayla birlikte acılarının bir kez daha tazelendiğini söyledi.

Afyonkarahisar'da çarşamba günü patlamanın meydana geldiği askeri mühimmat deposuna 19 yıl önce ismi verilen Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç'ın ailesi, 25 askerin şehit düştüğü olayla birlikte acılarının bir kez daha tazelendiğini söyledi.

Baba Mehmet Saraç, çok acılar gördüklerini, içlerinin sızladığını belirterek, 25 şehide yüreklerinin dayanmaz olduğunu söyledi. Saraç, "İki gündür uyku uyumuyorum. Hasta oldum. Burasını bizim kendi ocağımız gibi gördüm. Bizim şehidimizin gururu burası. İsmini buraya verdikleri için gururlanıyoruz. Askeriyemizin, ailelerimizin başı sağ olsun. Haberi öğrendiğimde binamız başımıza göçmüş gibi oldu. Dışarı çıktık, 'ne oldu' diye araştırmaya başladık." dedi. Saraç, bu kışlanın adı anıldıkça kendi çocuğunun adı anıldığından kendisine şifa kaynağı olduğunu, ayakta tuttuğunu belirtti.

Nuran Saraç da haberi duyduğunda 'İnşallah temiz bir haber çıkar' dediğini ve sabaha kadar dua ettiğini, ancak kötü haberle adeta yıkıldıklarını söyledi. Saraç, "Çünkü biz bu acıyı yaşadık. Yaşayan bilir bu acıyı. O çocuklar da bizim çocuklarımız, bizleri beklemek için geldiler buraya. Annesine babasına başsağlığı dilerim. Allah'ım sabır versin. Bu acıyı kimseye göstermesin, bir daha görmeyelim böyle bir şeyi." şeklinde konuştu.

Saraç, 19 yıl önce Van'da şehit düşen oğlu için yazdığı 'Yine Bahar Geldi' şiirini gözyaşları içinde okudu. Bütün şehit ailelerinin kendisi gibi aynı duyguyu yaşadığını ifade eden Saraç, "Bu acı başka bir acıya benzemiyor. Allah herkese sabır versin. 19 yıldır yavrumun ateşi içimde sönmedi. Gözümde bir bebek gibiydi. Kendisi izne geleceği zaman cenazesiyle karşılaştım. Abisine demiş 'Anneme söyleme, izne geleceğim sürpriz edeceğim' demiş. Kendisi sürpriz etmesini severdi. Baktık izne kendisini beklerken cenazesi geldi." diye konuştu.

Kışlaya İsmi Verilen Şehidin Annesi: Kötü Haberle Acımızı Tekrar Yaşadık

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kışlaya İsmi Verilen Şehidin Annesi: Kötü Haberle Acımızı Tekrar Yaşadık - Son Dakika


Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'den Charlie Hebdo'nun skandal karikatürüne destek! Tepki yağıyor Donald Trump'ın kampanya hesabı hacklendi, 2,3 milyon dolar çalındı Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici