Kitabü'z-Zühd Kitabı - Son Dakika

Kitabü'z-Zühd Kitabı

23.08.2014 17:38
Kitabü'z-Zühd Kitabı, System.String[]

Kitabü'z-Zühd Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Kitabü'z-Zühd Kitabı kitabının kısa özeti.

Hadis imamı Ahmed bin Hanbel'in Kitabü'z-Zühd'ü, hicri ikinci yüzyıldan itibaren müstakil eserler olarak yazılmaya başlanan "Kitabü'z-Zühd"ler arasında öne çıkanlardan biridir. Son Peygamber'in (s.a.v.), diğer peygamberlerin (a.s.), sahabe-i kiram'ın (r.a.) ve tabiûn'un hayatlarından zühd örneklerinin, isimlere göre düzenlenmiş olarak yer aldığı bu temel eser daha önce İz Yayıncılık tarafından Arapça-Türkçe karşılıklı olarak ve iki cilt halinde Mehmed Emin İhsanoğlu'nun tercümesiyle basılmıştı. Kitabü'z-Zühd yeni baskısında daha pratik bir tarzda, sadece Türkçe tercümeyi içerecek şekilde ve tek cilt olarak okuyucuya sunuldu.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Ahmed b. Hanbel

Yayınevi: İz Yayıncılık

ISBN: 9789753556439

Boyut: 14.0x20.0

Sayfa Sayısı: 400

Basım Yılı: Yok 0

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 1. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Kitabü'z-Zühd Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Toz kondurmadığı 1975 model 'Murat 124'ü 100 bin liraya satıyor Ayrıldıkları konuşulan Hadise ve Kaan Yıldırım, iddiaları romantik pozlarıyla yalanladı Kısıtlamada aracını polislerin üzerine süren 70 yaşındaki alkollü vatandaşa 3 ayrı suçtan ceza kesildi Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt