Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi - Son Dakika

Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi

14.12.2018 20:23

Isparta'da kitapçının rafından kitap çalarak uzaklaşan Gandalf isimli köpek, çaldığı kitabı geri getirince işletmeci tarafından tavuk dönerle ödüllendirildi. Köpeğin kitabı çaldığı anlar kitapçının güvenlik kamerasına yansıdı.

Isparta'da bir kitapçının rafından kitap çalarak uzaklaşan Gandalf isimli köpek, çaldığı kitabı geri getirince işletmeci tarafından tavuk dönerle ödüllendirildi. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapılan video, çok sayıda beğeni alarak yüzlerce kişi tarafından paylaşıldı. O anlar, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

KİTAPÇININ ÖNÜNE GELEN KÖPEK, KİTAP ÇALDI

Filmlere konu olacak olay Isparta Kutlubey Mahallesi 1001. Sokak üzerindeki bir kitapçıda 27 Kasım 2018 tarihinde meydana geldi. Hasan Yırık isimli işletmecinin içeride olduğu anlarda kapı önünde bulunan Gandalf isimli köpek, rafların önünde bir süre oyalandı. Sonra rafta bulunan bir kitabı alarak uzaklaşmaya başladı. İşletmecinin seslenerek çağırması üzerine geri gelen Gandalf isimli köpek raftan çaldığı kitabı teslim edince, tavuk döner ile ödüllendirildi. O anlar iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

"KENDİSİNE TAVUK DÖNER ISMARLADIM"

Yaşanan olayı anlatan işletmeci Hasan Yırık, "Kasım sonuna doğruydu, akşam saat 19.00-20.00 civarlarıydı. Ben burada kitap düzeltiyordum. Bir sokak köpeği, buralarda dolaştığı için adını Gandalf koymuştuk. Biz, burada dururken, kapının önünde yattı, bir şeyler yapıyordu. Normalde hep masanın altına yatardı ama o gün yatmadı. En sonunda kitabı almış ağzına, götürüyordu. Ben de onu görünce kapıdan dışarı çıktım ve 'Gandalf' dedim. Sonra kuyruğunu sallayarak geldi ve kitabı ondan aldım. Sonra kendisine tavuk döner ısmarlayıp, dükkana geri geldim" dedi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜSÜNÜ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Güvenlik kamerası görüntüsünü sosyal medya ortamında paylaşınca büyük beğeni alarak, yüzlerce kez paylaşıldığını dile getiren Yırık, "Köpeğin kitap çalması biraz garip. Bununla ilgili baya iyi tepkiler aldık" diye konuştu.

Gandalf'ın kitap çalması sonrasında sosyal medya üzerinden, yakın civardaki başka bir kitapçıyı etiketleyerek, "Bu işte sizin bir parmağınız var mı?" şeklinde bir espri de yaptığını anlatan Yırık, "Sosyal medyadaki paylaşımımda zaten esprili bir şekilde özellikle onu sordum. Gandalf, o kitabı bizim buradan alıp, oraya götürecek yani eminim. Zaten Diren isimli engelli köpeğimiz var orada, o da Gandalf'ın arkadaşı. O yüzden oraya götüreceğini düşündük ve sonra aldı, yürüdü bu iş" ifadelerini kullandı.

"BURADAKİ SOKAK HAYVANLARININ HEPSİNE BİZ BAKIYORUZ"

Kafeler Caddesi esnafı olarak, sokak hayvanlarına her zaman sahip çıktıklarını dile getiren Yırık, şöyle devam etti: "Buradaki sokak hayvanlarının hepsine biz bakıyoruz zaten. Bütün esnaf çok sever. Diğer işletmelerde yemek yerler, buraya gelir burada yerler. Burada yemekleri ve suları her zaman hazır olur."

Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi
Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi
Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi
Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi
Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi
Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Komik - İlginç Çaldığı Kitabı Geri Getiren Köpek, Dönerle Ödüllendirildi - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü