Kıyametin Tarihini Verdi - Son Dakika

Kıyametin Tarihini Verdi

20.12.2012 13:20
Kıyametin Tarihini Verdi, System.String[]

Rusya Devlet Başkanı Putin kıyametin ne zaman kopacağını bildiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 2012'nin değerlendirildiği basın toplantısında kıyametin ne zaman kopacağını bildiğini söyledi.

Maya takviminin sonunun geldiği yönündeki tartışmalar çerçevesinde bir basın mensubunun, "Putin her şeyi biliyor. Kıyametin de ne zaman kopacağını biliyor. Yıllık değerlendirme basın toplantısını bunun için mi 20 Aralık'ta yaptı?" şeklindeki sorusuna Rus lider, "Öncelikle kıyametin ne zaman kopacağını ben biliyorum." diyerek cevap verdi.

Espri olarak sorulan soruyu ciddi olarak cevaplayan Rusya lideri, "Kıyametin ne zaman kopacağını biliyorum. 4,5 milyar yıl sonra. Güneşin fonksiyonları ve döngüsü bildiğim kadarı ile o zamana kadar devam edecek. Güneş 'Beyaz Cüce'ye dönüşecek. Hayat o zaman sona erecek." dedi. Kıyametten korkmadığını ifade eden Putin, "Kaçınılmazsa neden korkayım" şeklinde konuştu.

"SAĞLIĞIMLA İLGİLİ SORUNLARI ÇOK BEKLERSİNİZ"

Belindeki rahatsızlıkla ilgili söylentiler konusunda konuşan Rusya lideri, "Siyasi muhalefet sağlığım ve verimliliğimle ilgili dedikodu yayıyor. Onların işine yarıyor. Benim çalışabilirliğimi ve hükümetin meşruiyetini sorgulamak için yayıyorlar. Onları dinlemeyin. Size kötü şeyler söylüyor. Sağlığımla ilgili soruya geleneksel olarak cevap verirsem. Bunu çok beklersiniz." esprisi yaptı.

DEMOKRASİ TROÇKİZM DEĞİL

Rusya'da otoriter bir siyasi sistem kurulduğu yönündeki iddiaları reddeden Putin, "Demokrasi Troçkizm değil. Yani anarşi değil. Bu yanlış. (1800'lü yıllarda yaşayan Rus filozof ve ihtilalci) Bakunin harika bir insan. Çok akıllı bir adam. Ancak bizim ne anarşiye ne de Troçkizm'e ihtiyacımız yok." değerlendirmesinde bulundu.

Rusya'da gelişim için istikrarın önemli olduğuna değinen Rusya lideri, "Ben bu sistemi otoriter olarak değerlendirmiyorum. Bu tezle aynı fikirde değilim." dedi. Putin düzen, disiplin ve hukukun üstünlüğü ilkelerinin demokratik hükümet yapısı ile çelişmediğini savundu.

Kıyametin Tarihini Verdi
Kıyametin Tarihini Verdi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kıyametin Tarihini Verdi - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Türkiye, belirti göstermeyen korona hastalarının da açıklanmasıyla dünyada günlük vaka sayısında 3'üncü sıraya yükseldi Ali Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? Bakan Koca, İmamoğlu'nun vefat iddiasıyla ilgili belge gösterip tek tek yanıt verdi Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca: İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, 3'üncü zirveyi yaşıyor Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı