Sevgilisinin boğazını kesip tecavüz etti; çuval içine koyup aracıyla ezdi! Savunmasında ise "Abartılıyor" dedi - Son Dakika

Sevgilisinin boğazını kesip tecavüz etti; çuval içine koyup aracıyla ezdi! Savunmasında ise "Abartılıyor" dedi

16.11.2020 12:53

Sevgilisinin boğazını falçatayla kesen, tecavüz edip şiddet uygulayan şahıs hakkında 53 yıla kadar hapis cezası istendi. Şahsın, bir arkadaşıyla birlikte genç kızı domuz bağı ile bağlayıp bir çuvala koyduğu ve aracıyla çuvalın üzerinden geçtiği öğrenilirken kendisini "Pişmanım ama abartılıyor" diyerek savunması pes dedirtti.

Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını işkence ettikten sonra bir çuvala koyup Avcılar'daki göl kenarına bıraktığı gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanık Emre Çiçek'in "cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "cinsel saldırı" ve "canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçlarından toplam 53 yıla kadar, arkadaşı Yunus Kıldır'ın ise "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 14 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

BOYNUNDAKİ KESİK SES TELLERİNİ ETKİLEDİ

Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık Emre Çiçek, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır edildi. Tarafların avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığınca hazırlanan raporda, olayda mağdurun boyun bölgesindeki kesi sonucu oluşan ses tellerindeki hasar ve bunun sonucunda oluşan ses kısıklığının kişinin konuşmasında sürekli zorluğa neden olduğu belirtildi.

"SÜRPRİZİM VAR" DİYEREK KANDIRDI

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanıklardan Emre Çiçek'in kendisinden ayrılmak istediğini söyleyen kız arkadaşı Rabia Kaçmaz'ı olay günü olan 6 Şubat 2019'da arayarak bir sürprizinin olduğunu söyleyip kiraladığı arabayla evden aldığı anlatıldı.

FALÇATA İLE BOĞAZINI KESTİ

İkilinin birlikte yemek yedikten sonra sanığın Rabia Kaçmaz'ı daha önce çalıştığı tekstil atölyesine götürdüğüne yer verilen mütalaada, sürpriz hazırladığını söyleyen sanık Emre Çiçek'in mağduru zorla içeri götürdüğü kaydedildi. Mütalaada, sanık Emre Çiçek'in burada mağdurun ağzını ve burnunu tutarak soluksuz bıraktığı, ellerine plastik kelepçe takarak özgürlüğünü kısıtladığına vurgu yapılarak, sanığın atölyenin arka kısmına götürdüğü mağdurun boğazını çenesinden aşağı doğru falçata ile kestiği kaydedildi.

TECAVÜZ ETTİ

Mağdura yönelik darp ve işkencesini sürdüren sanığın bıçakla Rabia Kaçmaz'ı yaraladığı, yastıkla boğmaya çalıştığı ve cinsel istismarda bulunduğu belirtilen mütalaada, bu olaylar sonrasında olay yerine gelen sanık Emre Çiçek'in arkadaşı sanık Yunus Kıldır'ın, Çiçek'e "Beni bu işe bulaştırma, merak etme kimseye bir şey gördüğümü söylemem" diyerek gitmeye çalıştığı anlatıldı.

ÇUVALA KOYDUĞU GENÇ KIZIN ÜZERİNDEN ARACIYLA GEÇTİ

Mütalaada, bunun üzerine iki sanığın birlikte çıktıktan kısa süre sonra tekrar geldikleri atölyede Rabia Kaçmaz'ı bir çuvalın içine koyup araca taşıdıklarına yer verildi. Sanık Yunus Kıldır'ın bir süre sonra araçtan indiği, Avcılar Firüzköy göl kenarına gelen diğer sanık Emre Çiçek'in ise mağduru yere doğru fırlattığı aktarılan mütalaada, sanığın mağdurun yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek için üzerine bastıktan sonra araçla üzerinden geçtiği vurgulandı.

DOMUZ BAĞI İLE BAĞLANMIŞ, YARI ÇIPLAK HALDE BULUNDU

Sanık Çiçek'in sonrasında babasını arayıp olayı anlattıktan sonra teslim olduğu ve onları olay yerine götürdüğü anlatılan mütalaada, domuz bağı ile bağlanmış ve yarı çıplak vaziyette bulunan yaralı haldeki Rabia Kaçmaz'ın kaldırıldığı hastanede uzun süre yoğun bakımda kaldığı belirtildi.

53 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Mütalaada, sanık Emre Çiçek'in "cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "'cinsel saldırı" ve "canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçlarından toplam 19 yıldan 53 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen mütalaada, sanık Yunus Kıldır'ın ise "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.Mütalaada, sanık Kıldır'ın "suçu bildirmeme" suçundan beraatine karar verilmesi istendi.

"PİŞMANIM AMA ABARTILIYOR"

Duruşmada söz verilen sanık Emre Çiçek, "Avukatımla birlikte savunma yapacağım. Pişmanım ancak olay abartılıyor." dedi. Mahkeme, taraflara mütalaa karşı beyanda bulunmak için süre vererek, duruşmayı erteledi.

Sevgilisinin boğazını kesip tecavüz etti; çuval içine koyup aracıyla ezdi! Savunmasında ise Abartılıyor dedi

Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Sevgilisinin boğazını kesip tecavüz etti; çuval içine koyup aracıyla ezdi! Savunmasında ise 'Abartılıyor' dedi - Son Dakika


YORUMLAR (37)
  • adana : idam falan gelmesin bu ve benzeri suçluları küba da olduğu ilaç sektöründe hayvanlar yerine denek kobay olarak kullansınlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • SADAKAT: okadar yazmısınızya niye kimse demiyor sevgili olmak nedir dönün bakın diniz kitabımız nediyor akıl yoksuları bunu yazdım adamı savundugumdan değil yanlıs yapmış cahil ama ne sevgili ol ne böyle insanlarla uğraş Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ömür: arkadaşlar adam doğru diyor abartmayın idam nedir yaa..... KÜBA da olduğu gibi bence bu gibi hayvanlar kobay olarak kullanılmalı. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Polisin kurtardığı Kiraz böyle kandırılmış: Önce fuhuştan para kazan, sonra evleniriz Pirzola yediği görüntüyle büyük tepki çeken Nusret özüne geri döndü Güne düşüşle başlayan dolar 7,46'dan işlem görüyor Sosyal medyadan eşine mesaj atan genci bıçaklayarak yaraladı AK Parti MKYK'da 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili teklif Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kızdırdı Sahtekarlar balıklara tartıda ağır gelsin diye olta kurşunu ve küçük balık yutturuyor NASA, Türkiye'deki kuraklıkla ilgili harita yayınladı: Sadece barajlar değil yer altı suları da kritik seviyede Görenler gözlerine inanamıyor! Antalya'da ağırlığı 5 gram olan 'baby karpuz' üretiliyor