Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor - Son Dakika

Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor

06.01.2012 15:02
Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor, System.String[]

Van'ın Erciş İlçesi'nde yaşayan Mahmut Uzun, yürüme engelli kızı İlim'e akülü araba almak için mavi kapak topluyor.

Van'ın Erciş İlçesi'ne yaşayan Mahmut Uzun, 11 yaşındaki yürüme engelli kızı İlim'e akülü araba almak için mavi kapak topluyor. Kızının eğitimine çok önem verdiğini belirten baba Uzun, kızının rahat bir şekilde okula gidebilmesi için topladığı mavi kapaklarla akülü araba alacağını söyledi.

Erciş'in Gölağzı Mahahlesi'nde oturan 19 yıllık evli ve 3 çocuk sahibi Mahmut Uzun'un Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 5'inci sınıfında okuyan kızı İlim, erken doğumdan sonra geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle yürüyemedi. Baba Uzun, kızının tedavisi için büyük mücadele verirken, maddi sıkıntılar nedeniyle tedavi masraflarının karşılanması için oturduğu evini de satmak zorunda kaldı. Ancak kızlarının yürümesini sağlayamayan aile, şimdi kızları İlim'e akülü araba alabilmek için mavi kapak topluyor.

Baba Mahmut Uzun, kızının yaşam sevincini kaybetmediğini belirterek, "Kızımı tedavi ettirebilmek için bütün imkanlarımı zorladım. Fakat bir türlü tedavisi yapılamadı. Kızım şu an 11 yaşında ve okula gidiyor. Kızımın eğitimli olması çok önemli ve kızımın eğitiminin aksamaması için her gün bir kilometrelik okul yolunda birlikte gidiyoruz. Biz de şimdi mavi kapak toplayarak kızıma akülü araba almak için çalışıyoruz. Sadece biz değil bütün tanıdık ve akrabalar bize destek oluyor" dedi.

DOKTOR OLMAK İSTİYOR

Yaşam sevincini kaybetmeyen ve okulda da çok sevilen ve başarılı bir öğrenci olan İlim Uzun ise, babasının kendisini her gün okula götürüp getirirken zorlandığını ve yorulduğunu söyledi. Okulunu çok sevdiğini belirten ve ilerde de çocuk doktoru olmak istediğini söyleyen İlim Uzun, "Benim babamı yormadan okula rahat gidip gelebilmem için akülü araba almayı çok istiyorum. Babamın çok yorulduğunu fark ediyorum. Umarım çok sayıda mavi kapak toplayıp bu isteğimi gerçekleştirirm" diye konuştu. - Van/ Erciş

Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor
Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor
Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor
Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor
Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kızı İçin Mavi Kapak Topluyor - Son Dakika


Son Dakika

TMSF, Ufuk Boru ve Nurkay Makine'yi satışa çıkardı Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Mesut Özil'in MLS ekiplerinden DC United'a transfer olacağı iddia edildi Maltepe'de film senaryolarını aratmayan karantinadan kaçış planı! Kendilerini hakim ve savcı olarak tanıtmışlar Emekli milletvekili ve cumhurbaşkanlarına zam! İşte önümüzdeki yıl alacakları maaşlar Kocasını başka bir kadının evinde yakalayan eş, mahalleyi ayağa kaldırdı Melek Aslan cinayetinde korkunç detay: Ablasının çıplak fotoğrafını atıp ''Ablanın geceliği ne kadar'' diye sormuş Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti