Son Dakika Haberleri: Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı

Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı

7 yıl önce

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nce çıkartılan okul dergisi için muhabirlik yapan kızı Şeyma Öztürk'ün sorularını cevapladı.

Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı, System.String[]
Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nce çıkartılan okul dergisi için muhabirlik yapan kızı Şeyma Öztürk'ün sorularını cevapladı.

İbrahim Hakkı Fen Lisesi öğrencileri tarafından yılda bir defa çıkarılan "Fenli Sesi" dergisi yayın ekibi Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Muhabir ekip içerisinde yer alan Vali Öztürk'ün kızı Şeyma, babasına eğitimle ilgili sorular yöneltti.

Okul Müdürü Yavuz Kali ve Edebiyat Öğretmeni Süleyman Algan'la birlikte Valiliğe gelen öğrenciler Şeyma Öztürk, Selime Nur Özkurt ve Ahmet Mert Bebek, Vali Öztürk ile altı sorudan oluşan bir röportaj gerçekleştirdi. Kızı Şeyma Öztürk ve diğer öğrencilerin sorularını cevaplandıran Vali Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin sadece Erzurum'a değil, Türkiye'ye, hatta dünyaya yön verecek bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirtti. Vali Öztürk, bu gibi beyinlerin önemli yerlere gelerek, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacağını söyledi. Fen Lisesi'ndeki öğretmen ve öğrencilerin seçilerek geldiğini ifade eden Vali Öztürk, "Şu anda tıp fakültelerine Türkiye'de en fazla öğrenci veren okul İbrahim Hakkı Fen Lisesi'dir. Aynı zamanda bir veli olarak, 10. sınıfta eğitim gören kızımın da bu okulda okumasından dolayı memnun olduğumu belirtmeliyim." dedi.

Vali Öztürk'e bilgi veren Okul Müdürü Yavuz Kali, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi kapsamında, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nin Erzurum'da pilot okul olarak seçildiğini ve çalışmalara başlandığını belirtti.Başkan Erdoğan'ın Çağrısının Ardından Türkiye Jokey Kulübü, ABD Yarışlarını Bültenden Çıkardı Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçiren Şoför "Hayatınızı Tehlikeye Atamam" Deyip Aracı Durdurdu

Son Dakika! Adıyaman'daki 4 Askerden 3'ü Dost Ateşi ile Şehit Düşmüş