Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı - Son Dakika

Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı

02.01.2012 17:32
Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı, System.String[]

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nce çıkartılan okul dergisi için muhabirlik yapan kızı Şeyma Öztürk'ün sorularını cevapladı.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nce çıkartılan okul dergisi için muhabirlik yapan kızı Şeyma Öztürk'ün sorularını cevapladı.

İbrahim Hakkı Fen Lisesi öğrencileri tarafından yılda bir defa çıkarılan "Fenli Sesi" dergisi yayın ekibi Vali Sebahattin Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Muhabir ekip içerisinde yer alan Vali Öztürk'ün kızı Şeyma, babasına eğitimle ilgili sorular yöneltti.

Okul Müdürü Yavuz Kali ve Edebiyat Öğretmeni Süleyman Algan'la birlikte Valiliğe gelen öğrenciler Şeyma Öztürk, Selime Nur Özkurt ve Ahmet Mert Bebek, Vali Öztürk ile altı sorudan oluşan bir röportaj gerçekleştirdi. Kızı Şeyma Öztürk ve diğer öğrencilerin sorularını cevaplandıran Vali Öztürk, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin sadece Erzurum'a değil, Türkiye'ye, hatta dünyaya yön verecek bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini belirtti. Vali Öztürk, bu gibi beyinlerin önemli yerlere gelerek, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacağını söyledi. Fen Lisesi'ndeki öğretmen ve öğrencilerin seçilerek geldiğini ifade eden Vali Öztürk, "Şu anda tıp fakültelerine Türkiye'de en fazla öğrenci veren okul İbrahim Hakkı Fen Lisesi'dir. Aynı zamanda bir veli olarak, 10. sınıfta eğitim gören kızımın da bu okulda okumasından dolayı memnun olduğumu belirtmeliyim." dedi.

Vali Öztürk'e bilgi veren Okul Müdürü Yavuz Kali, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi kapsamında, İbrahim Hakkı Fen Lisesi'nin Erzurum'da pilot okul olarak seçildiğini ve çalışmalara başlandığını belirtti.

Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kızı Sordu, Vali Öztürk Cevapladı - Son Dakika


Son Dakika

Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı 23:46 Aldatan erkek fena yakalandı! Kadının uyguladığı yöntem, dedektiflere taş çıkarttı İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler 22:35 İstanbul'un göbeğindeki plajda ilginç anlar! Suriyeliler "Allahu Ekber" diye bağırıp denizde eğlendiler
Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız 21:53 Bakan Koca, 20 bine yaklaşan vaka sayılarına dikkati çekip aşı çağrısı yaptı: Bir haftada sonuç alırız Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı 20:48 Tecavüz girişimine direnince kafasına taşla vurulan 17 yaşındaki kız makineye bağlandı Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada 17:41 Mülteciler birlik oldu! Sosyal medyada "Gitmiyoruz" etiketiyle kampanya başlattı
Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 16:47 Burak Özçivit tuttuğu dev balığın fotoğrafını paylaştı, Fahriye Evcen'in yaptığı yorum takipçileri güldürdü 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı 15:55 2 gündür haber alınamayan genç kızın katili, babasının komşusu çıktı
Advertisement