Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor - Son Dakika

Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor

09.10.2017 13:37
Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor, System.String[]

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan’da bulunan iki ofisini kapatacağını ve bir ofisinin de faaliyetlerini azaltacağını duyurdu.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan'da bulunan iki ofisini kapatacağını ve bir ofisinin de faaliyetlerini azaltacağını duyurdu.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab ve Kuzduz illeri yakınındaki iki ofisini kapatacağını ve kuzeydeki personeline yapılan ölümcül saldırılar sonucu Balkh eyaletindeki faaliyetini azaltacağını açıkladı. Kararın, ülkenin kuzeyindeki saldırıların bir sonucu alındığı bildirildi. Aralık ayından beri yapılan saldırılarda biri yabancı ve 6 Afgan ICRC (Uluslararsı Kızıl Haç Komitesi) üyesi öldürüldü ve 3 çalışan kaçırıldı. Kaçırılanlar daha sonra serbest bırakıldı. Afganistan'daki ICRC Başkanı Monica Zanarelli, örgütün kuzeydeki varlığını ve faaliyetlerini önemli ölçüde azaltmaktan başka seçeneğinin olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz ay, İspanyol fizyoterapisti Lorena Enebral Perez, Balkh'daki bir hasta tarafından ICRC rehabilitasyon merkezinde öldürülmüştü. - KABİL

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor - Son Dakika


Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı