Son Dakika Haberleri: Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor

Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor

3 yıl önce

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan’da bulunan iki ofisini kapatacağını ve bir ofisinin de faaliyetlerini azaltacağını duyurdu.

Kızıl Haç, Afganistan'da Bürolarını Kapatıyor, System.String[]

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan'da bulunan iki ofisini kapatacağını ve bir ofisinin de faaliyetlerini azaltacağını duyurdu.


Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab ve Kuzduz illeri yakınındaki iki ofisini kapatacağını ve kuzeydeki personeline yapılan ölümcül saldırılar sonucu Balkh eyaletindeki faaliyetini azaltacağını açıkladı. Kararın, ülkenin kuzeyindeki saldırıların bir sonucu alındığı bildirildi. Aralık ayından beri yapılan saldırılarda biri yabancı ve 6 Afgan ICRC (Uluslararsı Kızıl Haç Komitesi) üyesi öldürüldü ve 3 çalışan kaçırıldı. Kaçırılanlar daha sonra serbest bırakıldı. Afganistan'daki ICRC Başkanı Monica Zanarelli, örgütün kuzeydeki varlığını ve faaliyetlerini önemli ölçüde azaltmaktan başka seçeneğinin olmadığını söyledi.


Geçtiğimiz ay, İspanyol fizyoterapisti Lorena Enebral Perez, Balkh'daki bir hasta tarafından ICRC rehabilitasyon merkezinde öldürülmüştü. - KABİL

Haber Yayın Tarihi: 09.10.2017 01:37 Kaynak: İHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz, görevinden istifa etti Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi