Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru - Son Dakika

Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru

02.01.2012 10:17
Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru, System.String[]

Saygılı, yoğun kan bağışı çalışmalarıyla 2011 yılının Türkiye şampiyonu olmaya hazırlandıklarını söyledi.

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, gerçekleştirdikleri yoğun kan bağışı çalışmalarıyla 2011 yılının Türkiye şampiyonu olmaya hazırlandıklarını söyledi.

Saygılı, M1 Tepe Alışveriş Merkezi'nde Türkmenler Birliği desteğiyle gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyasında, birlik başkanı İsmail Demirdüzen'e teşekkür plaketi verdi.

Türk Kızılay'ının nerede bir felaket varsa nerede bir sıkıntı varsa orada merhamet eli ulaştırma konusunda temel amacı bulunan bir kadim kurum olduğunu belirten Saygılı, "Bu anlamda 2011 yılının son kampanyasını Dünya Türkmenler Birliği ile yapmanın hazzını yaşıyoruz." dedi.

Saygılı, "Burada kan veren arkadaşlarımız umuyoruz ki verdikleri kanla hayat kurtaracaklar. İyilik için kandil yakıp yanımızda yer alanlar hem hayat kurtarıp hem de kendi sağlıklarına katkı sunduklarını unutmasınlar" diye konuştu.

Haziran'dan bu yana kan toplama kampanyalarında Türkiye birincisi olduklarını anımsatan Saygılı, şöyle devam etti: "Türk Kızılay'ı Adana şubesi bugün de bu kanla bu yılı Türkiye birincisi olarak kapatmış olacaktır. Umuyoruz ki böyle olacak. Bu anlamda bağışlayıcılara, birlik başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Çünkü kan veren bir hayat kurtarır. Yarın bu kana bizim de ihtiyacımız olacak. Bu sosyal sorumluluğun bilincinde olan Türkmenler Birliği'ne teşekkür ediyorum."

Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen ise "Biz de çok değerli Kızılay Başkanımız Ramazan Saygılı'ya aziz milletimizin hizmetinde oldukları için teşekkür ediyoruz. Buradan kendisini efe hisseden bütün Yörük Türkmen kardeşlerimizi Kızılayımıza kan bağışına davet ediyorum." dedi.

Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru
Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru
Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru - Son Dakika


Son Dakika

Lunaparkta rezalet! Genç çift, bindikleri dönme dolapta cinsel ilişkiye girdi Hanife Gürdal ve ailesinin kar macerası hastanede bitti İş makinelerinin bile ulaşamadığı köyde, evlerine kar tünelleriyle gidiyorlar İki arkadaş kafa kafaya verip Doğu Anadolu'nun en büyük tesisini kurdu! Aylık 20 ton mantar üretiyorlar ABD'li hava yolu şirketi United Airlines, 2020'de 7 milyar dolar zarar etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulan "Ekonomi ve hukukta reform" paketinde kritik başlıklar yer alıyor Joe Biden döneminde Türkiye-ABD ilişkisinin gidişatını beş başlık belirleyecek Kalp krizi geçirdiği düşünüldüğü için hastaneye kaldırılan kişinin sırtından vurulduğu anlaşıldı