Son Dakika Haberleri: Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru

Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru

8 yıl önce

Saygılı, yoğun kan bağışı çalışmalarıyla 2011 yılının Türkiye şampiyonu olmaya hazırlandıklarını söyledi.

Kızılay Adana'da Kan Bağışı Rekoru, System.String[]

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, gerçekleştirdikleri yoğun kan bağışı çalışmalarıyla 2011 yılının Türkiye şampiyonu olmaya hazırlandıklarını söyledi.


Saygılı, M1 Tepe Alışveriş Merkezi'nde Türkmenler Birliği desteğiyle gerçekleştirdikleri kan bağışı kampanyasında, birlik başkanı İsmail Demirdüzen'e teşekkür plaketi verdi.


Türk Kızılay'ının nerede bir felaket varsa nerede bir sıkıntı varsa orada merhamet eli ulaştırma konusunda temel amacı bulunan bir kadim kurum olduğunu belirten Saygılı, "Bu anlamda 2011 yılının son kampanyasını Dünya Türkmenler Birliği ile yapmanın hazzını yaşıyoruz." dedi.


Saygılı, "Burada kan veren arkadaşlarımız umuyoruz ki verdikleri kanla hayat kurtaracaklar. İyilik için kandil yakıp yanımızda yer alanlar hem hayat kurtarıp hem de kendi sağlıklarına katkı sunduklarını unutmasınlar" diye konuştu.


Haziran'dan bu yana kan toplama kampanyalarında Türkiye birincisi olduklarını anımsatan Saygılı, şöyle devam etti: "Türk Kızılay'ı Adana şubesi bugün de bu kanla bu yılı Türkiye birincisi olarak kapatmış olacaktır. Umuyoruz ki böyle olacak. Bu anlamda bağışlayıcılara, birlik başkanına ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Çünkü kan veren bir hayat kurtarır. Yarın bu kana bizim de ihtiyacımız olacak. Bu sosyal sorumluluğun bilincinde olan Türkmenler Birliği'ne teşekkür ediyorum."


Türkmenler Birliği Başkanı İsmail Demirdüzen ise "Biz de çok değerli Kızılay Başkanımız Ramazan Saygılı'ya aziz milletimizin hizmetinde oldukları için teşekkür ediyoruz. Buradan kendisini efe hisseden bütün Yörük Türkmen kardeşlerimizi Kızılayımıza kan bağışına davet ediyorum." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:17 Kaynak: CHADevlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi
Cinsel içerikli paylaşımlar yapan Ömür Gedik, tepkilerin odağı oldu Türk şirketi Anex Tour, Alman Thomas Cook'u satın aldı