Kızılay Çorlu Şubesi'nden Kan Bağışı Kampanyası - Son Dakika

Kızılay Çorlu Şubesi'nden Kan Bağışı Kampanyası

27.11.2012 11:00
Kızılay Çorlu Şubesi'nden Kan Bağışı Kampanyası, System.String[]

Kızılay Çorlu Şubesi Kan Merkezi Müdürü Dr.

Kızılay Çorlu Şubesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Atilla Saraçoğlu, Çorlu'da başlattıkları kampanya ile bir günde 100 ünite kan bağışı hedeflediklerini söyledi.

Saraçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Meydanı'nda konuşlanan Marmara Bölgesi Kızılay Kan Bağış Tırı'nda bir gün boyunca bağış kabul edeceklerini belirterek, kampanyaya ilginin iyi olduğunu belirtti.

Halkın bağışlarıyla kendilerini yalnız bırakmadığını ve ilgi gösterdiğini anlatan Saraçoğlu, "Bir gün boyunca Çorlu merkezinde kan toplayacağız. Çorlu'da bir günde 80 ile 100 ünite arasında bağış alınıyor" şeklinde konuştu.

Türkiye'de Kızılay'a ait 11 tırdan biri olan Marmara Bölgesi Kan Bağış Tırı'nda 3 hemşire, 1 doktor ve 2 personel bulunduğunu kaydeden Saraçoğlu, kan vermenin insan sağlığı açısından da önemli olduğunu vurguladı.

Saraçoğlu, şunları kaydetti:

"Kan vermek sadece Kızılay'a kan bağışı yapmak anlamına gelmiyor. Kan vermek, aslında insan sağlığı açısından da önemli. Bağışçılarımızın kan değerlerini ölçerek gerekli tetkikleri yapıyor ve daha sonra kriterleri uygunsa bağışlarını kabul ediyoruz. Çorlu'da bir günde 100 ünite kan bağışı hedefliyoruz."

Saraçoğlu, yarın Çerkezköy'de, 29 Kasım'da Çatalca ve 30 Kasım Cuma günü de Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde kampanyaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Coşkun Bozyel/ Yavuz Karaduman

Yayıncı: Kemal Kaymak - TEKİRDAĞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kızılay Çorlu Şubesi'nden Kan Bağışı Kampanyası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eline aldığı içki kadehiyle trafiğe çıkıp vatandaşlara 'şerefe' diyen sürücüye ceza yağdı Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış