Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli - Son Dakika

Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli

Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli Muş'un Kumluca köyünde yaşayan ve evleri yıkıldığı için bir aya yakın süredir çadırda barınan engelli aileye Kızılay Muş Şube Başkanlığı yardım eli uzattı.

Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli

MUŞ - Muş'un Kumluca köyünde yaşayan ve evleri yıkıldığı için bir aya yakın süredir çadırda barınan engelli aileye Kızılay Muş Şube Başkanlığı yardım eli uzattı.

Merkeze bağlı Kumluca köyünde ikamet eden engelli Fecri Sayılgan (48), evi yıkılınca eşi ve 3 çocuğuyla birlikte sokakta kaldı. Aileye yardımcı olmaya çalışan Köy Muhtarı Arman Türker ve vatandaşlar, kendi imkanlarıyla ev yapmaya karar verdi. İnşaat çalışmaları devam eden aile, maddi imkansızlıklar nedeniyle yaklaşık bir aya yakın süredir çadırda barınıyor. Durum üzerine harekete geçen Kızılay Muş Şube Başkanlığı, aileyi ziyaret ederek onlara gıda ve erzak yardımında bulundu.

Aileye yapılan yardımla ilgili bilgi veren Kızılay Kadın Kolları Başkanı Dilek Ağa, evi yıkılan ailenin yanında olmak için bir takım ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi. Köy muhtarı, aile yakınları, vatandaşlar ve devletin yardımıyla yeni ev için aileye yardımcı olmaya çalışıldığını anlatan Ağa, "Şu anda yeni bir ev yapılıyor. Bir aydan fazladır aile bu çadırda kalıyor. Bizde Kızılay olarak onların yanlarına geldik. Onlara bir takım ihtiyaç malzemesi getirdik, yanlarında olmaya çalışıyoruz" dedi.

Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 12:31 - Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kızılay'dan çadırda barınan engelli aileye yardım eli - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan kahvehaneler için tartışma yaratacak öneri: Her oyunda yeni kağıt açılsın Düğünden çıkıp balayına yetişmeye çalışan çift, gelinlik ve damatlıkla uçağa bindi Dolar güçlenince gümüş fiyatları yüzde 8'den fazla düştü 4 çocuk annesini evinde öldürdüler, olay yerine gelen kocası sinir krizi geçirdi İki hafta önce evlenen genç kız, kocasını yüzüstü bırakıp kuzeniyle birlikte sırra kadem bastı Medipol Başakşehir Diagne'yi kiralamak istedi, Galatasaray 5 milyon euro bonservis istedi 200 metre yol gitmemek için ters şeride giren tır sürücü, bir çiftin yaşamına son verdi Kızının babasının "Abi" dediği komşusu olduğunu canlı yayında itiraf etti