Son Dakika Haberleri: Kızılay'dan İdlib'teki Kamp ve Yetimhanelere Destek

Kızılay'dan İdlib'teki Kamp ve Yetimhanelere Destek

2 yıl önce

Türk Kızılayı'nın İdlip'teki 5 kamp, 12 yetimhaneye destek verdiği bildirildi.

Kızılay'dan İdlib'teki Kamp ve Yetimhanelere Destek, System.String[]

Türk Kızılayı'nın İdlip'teki 5 kamp, 12 yetimhaneye destek verdiği bildirildi.


Türk Kızlayı'ndan yapılan açıklamada, İdlib'te tüm insani yardım önlemlerinin alındığı belirtildi.


İdlib'teki krizin başından bu yana insani yardımlarını kesintisiz sürdüren Türk Kızılayı'nın, farklı senaryolara karşı tüm önlemlerini kapasite artırarak aldığını vurgulanan açıklamada, Kızılay'ın başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası insani yardımların bu bölgeye sevki ve dağıtımı ile ilgili sınır ötesi gümrük ve lojistik desteğe de devam ettiği ifade edildi.


Açıklamada, "Türk Kızılayı, Türkiye sınırı dışında İdlip'te 5 kamp, 12 yetimhaneye destek veriyor, yetimhanelerde, anne ve babasını kaybeden 9 binin üzerinde çocuk barınıyor. Bu çocukların her türlü türlü iaşeleri ile eğitimlerini de Kızılay karşılıyor. İdlib'te bir milyonun üzerinde, annesi, babası ya da ikisinden bir tanesi olmayan, aralarında 5-6 yaş altı ve bebeklerin de bulunduğu korunmasız çocuk var. Türk Kızılayı, yetkilileri düzenli olarak yetimhaneleri ziyaret ederek, çocukların ve eğitmenlerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek karşılıyor." bilgisi verildi.


Türk Kızılayı'nın, bölgenin tam anlamıyla terör unsurlarından arındırılması, akabinde de sosyal hayatın normalleştirilmesine yönelik çok boyutlu insani hizmetlerin verilmesine de destek olacağına dikkati çekilen açıklamada, "Tüm bu çalışmaların yanı sıra olabilecek düzensiz nüfus hareketlerine yönelik olarak AFAD ile koordineli müdahale planları da oluşturuldu." ifadelerine yer verildi.

Haber Yayın Tarihi: 14.10.2017 10:30 Kaynak: AAKavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor
Dünyanın ilk vajina müzesi Londra'da açılıyor Yılın ilk karı, Trabzon ve Gümüşhane'deki yaylalara düştü