Kızılay Gençliğine Uluslararası Ödül - Son Dakika

Kızılay Gençliğine Uluslararası Ödül

10.11.2017 17:02
Kızılay Gençliğine Uluslararası Ödül

Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) Genel Kurulu ve Yasal Toplantıları, Kızılay'ın ev sahipliğinde tüm hızıyla devam ediyor.

Dünyanın iyilik elçilerini Antalya'da buluşturan organizasyon kapsamında insani yardımın yeni dönem yol haritası belirleniyor. Bu önemli organizasyonda Türkiye için ilk önemli kazanım Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık'ın Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu görevine Başkan seçilmiş olmasıydı.

Diğeri ise Kızılay gönüllülerinin insani yardım sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan Henry Davison ödülüne layık görülmesi oldu. Kızılay bünyesinde kurulan Toplum Merkezlerinde birçok faaliyete katılarak, savaş mağduru Suriyelilere destek olan Kızılay gönüllüleri tüm dünyaya örnek olarak gösterildi.

Kızılay gönüllüleri ödüllerini IRFC'nin yeni Genel Başkanı Francesco Rocca'nın elinden aldı. Rocca, yaklaşık 3 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye'de Kızılay gönüllülerinin çabasının her türlü takdirin üzerinde olduğunu dile getirdi.

Henry Davison ödülü

Henry Davison, Birinci Dünya Savaşı yıllarında Amerikan Kızılhaçında konsey başkanı olarak, ABD Başkanı Woodrow Wilson tarafından görevlendirildi. Savaşın cereyan ettiği birçok cephede Kızılhaç görevlilerinin hizmet verebilmesi için ülke genelinde yardım kampanyası düzenledi. Toplanan bağışlar sayesinde hemen her cepheye destek gitmesini sağladı. Henry Davison ismi bu dönemde insani yardım sektörü için simgeleşti. 2003 yılında, Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından Henry Davison ödülünün iki yılda bir verilmesi kararlaştırıldı. Ödül, savunmasız insanların hayatlarını iyileştirmek için hizmet veren, ulusal toplulukların kapasitesini artırmaya yönelik girişimlerde bulunan bireylere veya derneklere verilmektedir.

YORUMLAR
500
Antalya'da, Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması 3. Etap Yarışları sona erdi Antalya'da, Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması 3. Etap Yarışları sona erdi 76 yaşındaki 'Boksör Naciye': Terliyor, emek veriyor ve sonunda büyük gülümsüyorsunuz 76 yaşındaki 'Boksör Naciye': Terliyor, emek veriyor ve sonunda büyük gülümsüyorsunuz YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLER, ALANYA'DA YARIŞTI YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLER, ALANYA'DA YARIŞTI
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kızılay Gençliğine Uluslararası Ödül - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement