Kızılay, Yerköy'de 260 Ünite Kan Topladı - Son Dakika

Kızılay, Yerköy'de 260 Ünite Kan Topladı

6 yıl önce

Kırşehir Kan Toplama Merkezi Kızılay şubesi işbirliğiyle düzenlenen kan bağış kampanyasında Yerköy'den 260 ünite kan bağışı yapıldı.

Kızılay, Yerköy'de 260 Ünite Kan Topladı, System.String[]

Yozgat’ın Yerköy ilçe Müftülüğü ve Kırşehir Kan Toplama Merkezi Kızılay şubesi işbirliğiyle düzenlenen kan bağış kampanyasında Yerköy’den 260 ünite kan bağışı yapıldı.


Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Yerköy ilçe Müftülüğü ve Kırşehir Kan Toplama Merkezi Kızılay Şubesi işbirliğiyle Yerköy Molla Hüsrev Cami önünde düzenlenen kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü. Kampanya kapsamında 260 ünite kan toplandı.


Kan bağışında bulunan vatandaşlar, kan vermenin bir insanlık görevi olduğunu söyledi. Oğuz Arslan isimli vatandaş, her yıl düzenli olarak kan bağışında bulunduğunu belirterek, "Kan vermek bir vatandaşlık görevidir. Bizde üstümüze düşen bu görevi yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Bir ünite kan bir hayatı kurtarır. Ben her yıl kan bağışında bulunuyorum. Sağlığı yerinde olan vatandaşlarımızı da kan vermeye davet ediyorum. Bu vesile kampanyayı düzenleyen tüm herkese teşekkür ederiz." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 19.04.2014 12:26 Kaynak: CİHANSon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi