Kızılhaç, Suriye'de Sivillerin Korunmasını İstedi - Son Dakika

Kızılhaç, Suriye'de Sivillerin Korunmasını İstedi

26.11.2012 18:43
Kızılhaç, Suriye'de Sivillerin Korunmasını İstedi, System.String[]

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Suriye'de çatışan taraflardan sivillerin korunmasını istedi.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Suriye'de çatışan taraflardan sivillerin korunmasını istedi.

Kızılhaç yetkililerinden Pierre Krahenbühl, yaptığı yazılı açıklamada, taraflara, siviller ve çatışanlar arasında iyi ayrım yapmaları çağrısında bulundu.

Bölgedeki insani durumun kötüleştiğini belirten Krahenbühl, silahlı çatışmaların yoğunlaştığı ve sivil kayıpların arttığını vurgulayarak, taraflardan uluslararası insan hakları kurallarına ve ilkelerine tam olarak uyulabilmesi için hemen gerekli önlemleri almalarını talep etti.

Açıklamada, söz konusu kural ve ilkelere göre, saldırıların askeri hedefleri, sivilleri, ibadet merkezlerini, okulları, evleri, hastaneleri ve ambulansları hedef almaması gerektiği dile getirildi.

Krahenbühl, Kızılay ve Kızılhaç'ın amacının ihtiyacı olan kişilere, tarafsız ve şeffaf yardım götürmek olduğuna da dikkati çekti.

Kızılhaç'ın bu çağrısı, dün Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki Deyr Essefir bölgesinde düzenlenen hava saldırısında on kadar çocuğun ölümünün ardından geldi.

Muhabir: Şeyma Tahan/ AFP

Yayıncı: Murat Taydaş - CENEVRE

Kızılhaç, Suriye'de Sivillerin Korunmasını İstedi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kızılhaç, Suriye'de Sivillerin Korunmasını İstedi - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı