Kızıltepe'de 6 Yaşındaki Cemre İlik Nakli Bekliyor - Son Dakika

Kızıltepe'de 6 Yaşındaki Cemre İlik Nakli Bekliyor

5 yıl önce

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Cemre Asma sağlığına kavuşmak için uygun iliğin bulunmasını bekliyor.

Kızıltepe'de 6 Yaşındaki Cemre İlik Nakli Bekliyor, System.String[]

Kızıltepe'de 6 yaşındaki lösemi hastası Cemre Asma sağlığına kavuşmak için uygun iliğin bulunmasını bekliyor.Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Samimi-Yet Projesi kapsamında Asma'yı evinde ziyaret ederek, doğum gününü kutladı.Ermiş, yaptığı açıklamada, Asma ailesine manevi destek vermek ve kızlarının doğum gününde onların sevincini paylaşmak için bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, lösemi ile mücadele eden küçük kızın uzun süre tedavi görmesi gerektiğini söyledi.

Aileye 10 bin lira destekte bulunduklarını dile getiren Ermiş, "Tüm dileklerimiz Cemre'nin sağlığına kavuşmasıdır. Ayrıca Cemre'nin lise son sınıfa giden kardeşini de dershaneye kayıt yaptırdık" dedi.Anne Gülsüm Asma da eşini kaybettikten sonra 4 çocuğu ile hayat mücadelesi verdiklerini ifade ederek, çocuklarına 2013 yılının kasım ayında lösemi teşhisi konulduğunu belirtti.

Kızının Diyarbakır'ın ardından tedavisine Adana'da devam edildiğini anlatan Asma, şöyle dedi: "Tedavi sırasında iç kanama geçirdiği için kızım 3 kez ameliyat oldu. Maddi imkansızlıklardan nedeniyle yeniden Diyarbakır'a döndük. 7 ay önce Adana'da ilik nakli beklediğimize dair kayıt yaptırmıştık. Ancak bir hafta önce bizi arayarak kızımın kaydının sistemde olmadığını söylediler. Tekrar kayıt yaptırdık."Babasının ölümünden büyük üzüntü duyan kızına olaydan 2 ay sonra lösemi teşhisi konulduğunu belirten Asma, şunları kaydetti: "Çok maddi sıkıntı çektik. Hiçbir şeyimiz olmasın yeter ki kızım iyileşsin. Kızımın iyileşmesi için ilik nakli şart. Yetkililerden destek bekliyoruz. Cemre ilik nakli ile iyileşebilir. Cemre hastalığını bilmiyor. Enfeksiyon riskinden dolayı kızımı okula bu yıl gönderemedik. Ama iyileşirse Kaymakam Ermiş'in de desteğiyle kızım okula gidecek."

Kızıltepe'de 6 Yaşındaki Cemre İlik Nakli Bekliyor
Haber Yayın Tarihi: 26.03.2015 07:04 Kaynak: AASon Dakika

Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 38'e yükseldi
Muhabir, eline aldığı beton parçasının parçalandığını görünce şaşkına döndü Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı! 5 ilde ciddi tehlike

Son Dakika Haberleri