Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham - Son Dakika

Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham

04.08.2018 10:10
Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham

İZMİT Belediyesi tarafından, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali'nde dağtılan pişmaniyelerden almak isteyenler izdihama neden oldu.

İZMİT Belediyesi tarafından, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali'nde dağtılan pişmaniyelerden almak isteyenler izdihama neden oldu. Çocuklardan bazıları ezilme tehlikesi geçirdi.

Kızıltepe ilçesinde dün akşam geç saatlere kadar devam eden festival programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş,  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Cemil Yaman, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç ve çok sayıda davetli katıldı.

Mehteran takımının ilçe merkezinden geçişi ve tören alanındaki gösterisinden sonra, Kızıltepe Belediyesi folklor ekibi de yöreye ait oyunları sergiledi. Daha sonra törene katılan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, burada yaptığı konuşmada, Amerika ve Avrupa Birliği'ne tepki göstererek, "Kızıltepeyi çok seviyoruz, ayrı gayrımız yok. Kardeşiz, dostuz, akrabayız. Bu millet, Çanakale'de, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15 Temmuz hain darbe girşiminde de omuz omuza, kol kola, gönül gönüle Türkiye ve insan düşmanlarına en güzel cevabı verdi. Onun için biz buraya gelirken gönlümüz coşarak geliyoruz. Burada görüyoruz ki hem hükümetimiz, hem görevlendirme yapılan belediyeler çok güzel çalışmalar başlatmış ve sürdürüyor. O eskideki talihsiz dönemler artık geride kaldı. Kaynakların çarçur edilip başka yerlere saçıldığı ve evladımız olan yavrularımızın haklarını, hukuklarını ve hatta canlarını kaybettiği o karanlık günleri geride bıraktık. O islam düşmanı Amerika'ya, o Türkiye düşmanı Avrupaya, ki bunun her dönemde göstermişlerdi. En güzel cevabı birlik beraberliğimizle gösterelim hizmetlerimizle gösterelim bir birimize sarılarak gösterelim" dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yaman, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve diğer yetkililer birlikte tepsi başına geçerek pişmaniye yaptı. Yapılan pişmaniyeler daha sonra tören alanına gelen vatandaşlara dağıtıldı. Pişmaniye dağıtımı sırasında daha fazla pişmaniye almak isteyen yaşlı, genç erkek ve kadınlar ile çocular, izdihama yol açtı. Bazı çocuklar izdiham alanında ezilme tehlikesi yaşadı.

- Mardin

Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham
Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham
Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham
Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham
Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kızıltepe'de Pişmaniye Festivali'nde İzdiham - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yargıtay'dan emsal niteliğinde karar! Sözlü izin alan işçi tazminatsız işten kovuldu 11:01 Yargıtay'dan emsal niteliğinde karar! Sözlü izin alan işçi tazminatsız işten kovuldu Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, sevgilisiyle erkek tuvaletinde basıldı 10:58 Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, sevgilisiyle erkek tuvaletinde basıldı Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı 10:54 Arkadaşını öldüren ayıyla dakikalarca dövüşen Rus boksör, ağır yaralı
Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camını kırıp belgeleri aldılar 10:20 Özbek fenomen ve manken Rukhshona Sadıkova'ya şantaj şoku! Arabasının camını kırıp belgeleri aldılar Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi 10:17 Artık bilim insanları endişeli! Uzaydan bir kez daha gizemli sinyal geldi Restorasyon çalışması yapan işçiler tarafından Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı şebeke bulundu 10:01 Restorasyon çalışması yapan işçiler tarafından Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı şebeke bulundu
Poligonda atış talimi esnasında, başına ateş ederek yaşamına son verdi 08:41 Poligonda atış talimi esnasında, başına ateş ederek yaşamına son verdi Usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın kalp krizi sonucu aniden yaşamını yitirmesi sanat camiasında büyük üzüntüye sebep oldu 08:37 Usta oyuncu Kemal Kuruçay'ın kalp krizi sonucu aniden yaşamını yitirmesi sanat camiasında büyük üzüntüye sebep oldu
Advertisement