Kızıltepe'de Suriyelilerin Okulunda Karne Heyecanı Yaşandı - Son Dakika

Kızıltepe'de Suriyelilerin Okulunda Karne Heyecanı Yaşandı

5 yıl önce

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde 800 öğrencisi bulunan Suriyelilere ait okulda karne heyecanı yaşandı.

Kızıltepe'de Suriyelilerin Okulunda Karne Heyecanı Yaşandı, System.String[]

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde 800 öğrencisi bulunan Suriyelilere ait okulda karne heyecanı yaşandı.


Suriye müfredatına göre eğitim veren okulda 3 Türk 22'si Suriyeli öğretmen olmak üzere toplam 25 öğretmenin görev yapıyor. Öğrencilerin karne törenine Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç ve çok sayıda Suriyeli katıldı. Kaymakam Ermiş, Suriyeli en başarılı 50 öğrenciye 100'er lira ödül verirken, öğrencilerin ailelerine temizlik paketi hediye etti. Kaymakam Ermiş, ayrıca en başarılı 50 öğrenciye bu yaz İstanbul gezisi müjdesi verdi.


Törende Arapça ve Kürtçe konuşma yapan Suriyeliler Okulu Müdürü Hasan Halid, devlete ve Kızıltepe Kaymakamı'na katkılarından dolayı teşekkür etti. Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise yaptığı açıklamada, "2014-2015 eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Suriyeli kardeşlerimiz bizler için çok çok önemli, bizler buradaki eğitim öğretim yılını yakından takip ediyoruz. En büyük isteğimiz okul idarecilerinden Kızıltepe'deki Suriye okulunun çok başarılı olmasıydı. Bunun da haberini aldım. Buradaki okulumuz Suriye'deki okul ortalamasının daha üstündedir. Bu da bizi ayrıca gururlandırdı. Sizlere bir pozitif ayırımcılık yaptık. Ben başarılı öğrencilerimizi performanslarından dolayı kutluyorum. Öğretmenlerine teşekkür ediyorum ailelerine selam ve hürmetlerimi iletiyorum" dedi. - MARDİN

Haber Yayın Tarihi: 12.06.2015 03:40 Kaynak: İHASon Dakika

Benzin istasyonunda görevlilerle şakalaşan polis, ardından kafasına sıktı
Müşteriye 'elit hanzo' diyen şef tazminatsız kovuldu ABD'li ses ekipmanları üreticisi Bose, 119 mağazasını kapatacak

Son Dakika Haberleri